O DAVAYA TOÇOĞLU'DA MÜDAHİL OLDU

15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi ardından Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında 'Paralel Yapı Deşifre' isimli Twitter hesabının sahibi Murat D.'nin Balıkesir'de yakalanıp tutuklanmasıyla derinleştirilen soruşturma kapsamında Sakarya Büyükşehir Belediyesi'de şikayetçi oldu.

O DAVAYA TOÇOĞLU'DA MÜDAHİL OLDU

VALİ COŞ'TA VAR

Aralarında Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, tanınmış isimler ve üst düzey bürokratlarında bulunduğu bir çok isim hakkında yaydığı asılsız iddialar ve twitter üzerinden gerçekleştirdiği hakaretler sebebiyle Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Balıkesir'de yakalanarak tutuklanıp cezaevine konulan Paralel Yapı Deşifre' hesabının sahibi Murat D. hakkında Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'na iftira, karalama ve hakaret içeren paylaşımlar nedeni ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin de suç duyurusunda bulunarak davaya müdahil olduğu belirtildi.

 

Büyükşehir'den gelen açıklama şu şekilde;

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Paralel Yapı Deşifre’ isimli sosyal medya hesabının Büyükşehir Belediyemiz, SASKi ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu adına yaptığı asılsız yayınlar, iftira ve hakaret içeren paylaşımlar nedeniyle suç duyurusunda bulunduk. Bu hesabı kullananlar hakkında hem FETÖ üyeliğinden hem de hakaret ve iftira içeren paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle davaya müdahil olmak istediğimizi de gerekli merciilere ilettik. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

[ilgili-haber=30433]

[ilgili-haber=30077]

 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2017, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER