Nakliyeciye Modern Site

Eski garajın yerine ‘Park’

Nakliyeciye Modern Site

Erenler Bölgesi’nde sıkışıklığa sebep olan, görüntüsü ile şehre yakışmayan eski tır garajı kaldırılıyor, Büyükşehir Belediyesi Tır-Kamyon Parkı ve Nakliyeciler Sitesi, 1 Kasım Cuma günü 14.00’da açılıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, dönüşüm projelerine devam ediyor. Erenler Bölgesi’nde sıkışıklığa sebep olan, mevcut hali ile şehre yakışmayan, atıl bir görüntü sergileyen eski tır garajı kaldırılıyor. Nakliyeci esnafının daha rahat şartlarda çalışmasına imkan sağlayacak, modern Tır-Kamyon Parkı ve Nakliyeciler Sitesi, 1 Kasım Cuma günü, saat 14.00’da hizmete alınıyor.

Eski garajın yerine ‘Park’
Büyükşehir Belediyesi, 1. OSB’nin karşısı Karaaptiler Mahallesi’nde, Tır-Kamyon Parkı ve Nakliyeciler Sitesi projesini hayata geçiriyor. Bu çalışmanın ardından, Erenler Bölgesi’nde bulunan, mevcut haliyle bölgede sıkışıklıklara sebep olan tır garajı kaldırılıp, bölgeye yeni bir parka inşa ediliyor. Firmalar tarafından boşaltılan, atıl halde bulunan mevcut garaj, Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılacak çalışma ile vatandaşların hizmetine sunulacak. Atıl alan, yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından uygulanacak proje ile Sakaryalıların hoşça vakit geçirebilecekleri bir sosyal donatı alanına dönüşecek.

Modern site Cuma hizmette
Eski garajın yerine yapılan Yeni Tır-Kamyon Parkı ve Nakliyeciler Sitesi, esnafın tüm ihtiyacına cevap verecek şekilde tasarlandı. Yazıhaneleri, kafeteryası, lokantası, idari bürosu, yıkama yağlama ünitesi, park alanları, dinlenme ve konaklama tesisi ile esnafın hizmetinde olacak sitenin, giriş çıkış güzergahlarında da gerekli düzenlemeler yapıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan yol, kavşak yapım ve bordür döşeme çalışmaları ile siteye giriş çıkışlar daha güvenli ve rahat bir hale getirildi.
 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2013, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER