MBD Başkanı’ndan Çanakkale Mesajı

Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Erdem Ercan’ın Çanakkale Zaferi ile ilgili basın açıklaması yayınladı. İşte o detaylar…

MBD Başkanı’ndan Çanakkale Mesajı

Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Erdem Ercan’ın Çanakkale Zaferi ile ilgili basın açıklaması yayınladı. İşte o detaylar…

18 Mart Çanakkale Zaferi bizler için;

Emperyalist, sömürgeci, kan emici, gittikleri tüm coğrafyada mazluma zulmeden ve bundan beslenen çok uluslulara karşı kazandığımız sadece bir toprak müdafaası değildir. Çanakkale bizim için yaşayan bir ruhtur.

TARİHE GEÇİLMEZLİK KATMIŞTIR

Bu yüzdendir ki 18 Mart Çanakkale Zaferi sadece o tarihe geçilmez-lik katmamıştır. Ruhun yeniden adeta bir vücut bulması gibi insanların bugün de ve yarın da kutlu ecdadının inancını bulabilmesi için bir pusula, birlik ve beraberlik anlayışını tekrar tekrar yenileyen hep taze tutan ruhumuzu besleyen en büyük inanç pınarlarımızın önde gelenlerinden olmuştur. Sadece o tarihe geçilmez-lik katmadı dememiz bu yüzdendir. Ne zaman birlik ve beraberlik ruhuna ihtiyaç duysak bize miras olan bu kutlu inanç (Çanakkale Ruhu) geçilmezliğini yeniden bedenlerimizde filizlendirmeye devam etmektedir.

ÇANAKKALE ADETA BİZLERİ BÜYÜTMÜŞTÜR

Çanakkale adeta bizleri büyütmüş ve bir savaştan daha çok şey öğretmiştir. Öğrettiği şeylerden birine değinecek olursak o da bugün de Türk ordusunun mazlumları korumak için gittiği her yerde tıpkı Çanakkale de ecdadının o zorlu savaş meydanında dahi o savaş meydanını tarihin tek saygıyla andığı bir yere çevirmiş olmasıdır. Günün büyük çoğunluğunda birbirlerine kurşun sıksalar da kahraman Mehmetçiğimizin, düşmanı misafirliğe gelmiş biri gibi görüp kültürümüzden gelen ev sahipliği duruşuyla çatışma aralarında düşman askerleri ile mataralarındaki suyu paylaşarak bu centilmenliği başlatmış ve bu savaşa saygı kazandırmıştır. Böylelikle Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş ve görülmeyecek bir savaşın adı olmuştur Çanakkale.

Verdiğimiz binlerce şehidin acı üzüntüsünün yanında gururla tarihimizde taşıdığımız bizlere ecdadımızın bıraktığı adeta bir onurdur Çanakkale.

Yüce Türk Miiletinin varlığını koruma safhalarında şehit düşen tüm Vatanperverlerimizin, Mehmetçiklerimizin Ruhu Şad olsun.

Çanakkale Ruhumuz Payidar Olsun.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER