KURUCU LİDERE GÖRKEMLİ KONGRE

AK Parti, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın genel başkanlığa geri döneceği 21 Mayıs Olağanüstü Kongresi için kolları sıvadı.

KURUCU LİDERE GÖRKEMLİ KONGRE

Erdoğan'ın AK Parti'ye tekrar üye olması nedeniyle sade bir tören düzenlemeyi tercih eden AK Parti, kongreyi ise olabildiğince görkemli yapacak. Kongreyi 100 bin kişinin salonda ve dışarıda izlemesi bekleniyor. AK Parti Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, AK Parti olağanüstü kongresi ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ataş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın genel başkanlığa aday gösterileceği, milletvekili ve tüm delegelerin imza atacağını belirterek, "Geçen seferki kongrede bin 400 delege Binali Bey'i genel başkanlığa aday göstermişti. Bu kez Cumhurbaşkanımızı genel başkan adayı gösteren dilekçeye ilk imzayı Binali beyin atacağını düşünüyorum" dedi.

BİN 500 OTOBÜSLE GELECEKLER
Ataş kongrenin Ankara Arena'da yapılacağını, yurtdışından ise konuk çağırmayı düşünmediklerini ifade etti: "Ama Türkiye'deki büyükelçilik temsilciliklerine, STK'lara ve partilere, ihraç edilen ve parti ile bağı kalmayanlar hariç eski bakan, milletvekili, belediye başkanı ve mevcut belediye başkanlarına davet gidecek. 15 Temmuz gazileri ile şehit yakınlarını da çağıracağız. Bin 500 otobüsle teşkilatlar Ankara'ya gelecek. 15 binin üzerinde davetli olacak." Ataş, Abdullah Gül ile Bülent Arınç'a kongre için davet gideceği mesajını da verdi..

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2017, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER