Koronavirüs Sebebi ile Organizasyonlar İptal Edilecek Mi?

Koronavirüs kalabalıklarda yayılıyor, peki organizasyonlar iptal edilecek mi?

Koronavirüs Sebebi ile Organizasyonlar İptal Edilecek Mi?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Çin merkezli ölümcül virüs Corona, binlerce insanın canına mal oldu. Son olarak bu gece Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı jet açıklama ile Türkiye’de de olduğu bilgisine ulaşılınca tüm ülke alarma geçti.

Özellikle büyükşehirlerde maske kullanımı yaygınlaşırken, insanlar kalabalık yerlere girip çıkarken her zamankinden daha tedbirli olmaya başladı.

Tüm bu etkiler sürerken, kimi parti teşkilatları faaliyetlerine ara verdiğini duyurdu, kimi etkinlikler ise ertelendi. Öte yandan okulların tatil olup olmayacağı konusu da gündemdeki sıcaklığını korurken, Bakanlar saat 16:30’da ortak açıklama yaparak okulların akıbetine ilişkin detayları kamuoyu ile paylaşacak.

ORGANİZASYONLAR İPTAL EDİLECEK Mİ?

Virüsün bu denli hızla yayılması ve ülkemizin de tehdit altında oluşu düşünülerek organizasyonların iptali bekleniyor. İnsanların korunmak amacı ile kalabalık alanlarda bulunmaması gerektiği, virüsten korunma yollarından biri olurken, kurumların bu konuda yapacağı hamle merak konusu oldu.

VİRÜS KALABALIK ORTAMLARDA YAYILIYOR

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Corona Rehberinde de bulunduğu üzere, virüs kalabalık ortamlarda hava ve damlacık yolu ile kişiden kişiye hızla bulaşabiliyor. Ülkenin dört bir yanında sıkı tedbirler alınırken, Sakaryalı vatandaş da organizasyonların iptalini bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER