Kadınlar Günü SESOB’da Kutlandı

SESOB tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir program düzenlendi. Düzenlenen programa Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce katıldı.

Kadınlar Günü SESOB’da Kutlandı

KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADILAR

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) tarafından düzenlenen programa, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SESOB Başkanı Hasan Alişan, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve kadın esnaflar katıldı.

KADIN ESNAFLARIMIZIN YANINDAYIZ

Protokol konuşmalarının ardından kürsüye çıkan SESOB Başkanı Hasan Alişan, "Bugün, Dünya Kadınlar Günü değil, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günüdür. 8 Mart 1857 tarihinde, ABD’nin New York kentinde dokuma işçileri daha iyi çalışma şartlarına kavuşmak için bir tekstil fabrikasında greve başladı. Grev sırasında işçilerin fabrikaya kilitlenmesi ve fabrikada çıkan yangın sonucu 129 kadın işçi can verdi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Birleşmiş Milletler tarafından bu yaşananların anısına tanımlanmış bir gündür. Kadın esnaf ve sanatkarlar hem evde hem işyerinde gösterdikleri özveri ile emekçi sıfatını layığıyla taşımaktadır” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER