İşletmeciler, Kafelerin Kapanmasını Değerlendirdi

Koronavirüs’e karşı ülkemizin aldığı tedbirlerden birisi de kafe, oyun alanları... gibi yerlerin geçici olarak kapatılmasıydı. Bu konu üzerine sokağa inen MedyaRota ekibi kafe işletme sahiplerine mikrofonu uzatarak alınan tedbir hakkındaki düşüncelerini sordu.

İşletmeciler, Kafelerin Kapanmasını Değerlendirdi

KARAR DOĞRU AMA...

Serdivan ilçesinde yaklaşık 4 yıldır kahve satan bir kafe sahibi olduğunu söyleyen Ünal Altun,” Koronavirüs Dünyada görülmeye başlandığında ülkemiz yetkilileri gerekli önlemleri alarak virüsün gelişini geciktirdi. İlk vaka görüldüğünden bugüne gerçekten önemli adımlar atıldı, tedbirler alındı. Bugün alınan kararda ise kafe ve benzeri yerlerin süresiz olarak kapatılması onaylandı. Bu alınan karar insan sağlığı açısından önemli bir karar kesinlikle destekliyoruz ama şöyle bir sıkıntımız var. Virüs haberleri duyulmaya başlandığından beri zaten müşteri potansiyelimiz kalmadı. Şimdi de kapatıp gideceğiz. Devletimizden tek beklentimiz her hangi bir mağduriyete sebebiyet vermeden bu süreci kapalı kaldığımız zamanları gözden geçirmesidir” şeklinde konuştu.

SORULARIMIZ CEVAP BULSUN

Bağlar Caddesinde bir kafenin İşletme Müdürü olan Erhan Kalkan,” İlk vakanın Türkiye’de görülmesinin ardından vatandaşlarımız biraz mekanımıza gelirken çekinir oldu. Özellikle nargile sattığımız için daha bir çekinir oldular. Buna karşı önlem alsak da yeterli olmadı. Ülke olarak önlem almamız tabikide doğru bir karar. Fakat bu bir çok kişiyi ilgilendirdiği için net bir açıklama yapılması gerekir. Çünkü bunun sonucunda binlerce insan işsiz kalacak. Bu süreç ne kadar devam edecek? Yaptırımlar destekler neler olacak? Sorularının cevaplarının verilmesi gerekiyor. Maalesef ki bu konuyla ilgili net bir bilgi yok. Alınan kararı kesinlikle yerinde buluyorum ama dediğim gibi sorularımızın cevaplarının verilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

DESTEK BEKLİYORUZ

Üniversite Caddesi üzerinde bir kafe işletmecisi olan Samet Göktaş MedyaRota’ya yaptığı açıklamada,” Koronavirüs salgının ülkemizde görülmesiyle alınan tedbirlerde ilk olarak Üniversiteler tatil edildi. Bizim müşterilerimizin neredeyse hepsi öğrenci olduğu için öğrenciler gidince kapanma noktasına geldik. Devletimizin bu konuda aldığı kararlara saygı duyuyor ve destekliyoruz. Onlar kapatmasaydı zaten biz kapatacaktık çünkü iş yapamıyoruz. Bu süreçte devletimizden destek bekliyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER