İşkur'dan İşsizler İstihdam Desteği Devam Ediyor

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Gedik Döküm San. A.Ş. arasında 80 kişilik istihdam garantili kurs düzenlenmesine yönelik protokol imzalandı.

İşkur'dan İşsizler İstihdam Desteği Devam Ediyor

Bilindiği üzere İŞKUR, işverenlerin nitelikli işgücü ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla düzenlediği eğitim programlarıyla, herhangi bir mesleği olmayan ya da mesleğini değiştirmek isteyen vatandaşlarımıza yönelik, sertifikalı ve istihdam garantili eğitimler düzenlemektedir. Bu kapsamda, Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyette bulunan Gedik Döküm San. A.Ş. ile “CNC Torna Tezgahı Operatörü” mesleğinde 35 kişi, “Temel İmalat Montaj Elemanı” mesleğinde ise 45 kişi olmak üzere toplamda 80 kişilik istihdam garantili kurs programı düzenlenmesine karar verildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin KAYA, yatırımı istihdamla desteklemenin yanında, vasıfsız işgücüne de meslek kazandırma amacıyla düzenlenmiş olan eğitim programları ile işverene ve işsize destek vermeye devam ettiklerini belirtti. Ayrıca, Gedik Döküm San. A.Ş.’de uygulanacak olan 80 kişilik kurs programındaki kursiyerlerin, fabrikanın mühendisleri nezaretinde, yaklaşık 3 ay süreli eğitimle, mesleki nitelik kazanmalarını, orta ve uzun vadede meslekli işgücünün ücret seviyelerinin artmasının sağlanmasını amaçladıklarını ifade etti.

Gedik Döküm San. A.Ş. Fabrika Temsilcisi Mehmet ÜZER ise, şirketin yeni yatırımları için Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesindeki işletmelerini büyüterek üretimlerini Sakarya’ya taşıma gayreti içerisinde olduklarını, firmanın üretim konusuyla alakalı işlerde vasıflı işgücüne ihtiyaç duyduklarını ve bu ihtiyacı yerelden karşılama anlamında İŞKUR’un bu desteğinin motive edici bir unsur olduğunu belirterek, İŞKUR’a teşekkürlerini iletti.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2013, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER