Hekimler Terörü Lanetledi

14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları, Ankara’da yaşanan terör saldırısı nedeniyle buruk bir şekilde gerçekleşti. Tıp Bayramı’nda hekimler ülkemizi yasa boğan hain terör saldırısını lanetleyerek kınadı.

Hekimler Terörü Lanetledi

14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları sabah saat 09.00’da Kent Meydanı’nda başladı. İl Sağlık Müdürü Dr. Bilge Kağan Kaya, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam Kamu Hastaneleri Başhekimleri, Sakarya Tabip Odası Başkanı Uz. Dr. Gökhan Gedikli ile Sakarya Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Rıdvan Karagöz Atatürk Anıtına çelenk koydu. Çelenk törenin ardından konuşan, Tabip Odası Başkanı Gedikli ile Aile Hekimleri Derneği Başkanı Karagöz, Ankara’da yaşanan terör saldırısını kınayarak hekimlerin yaşadığı sorunlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

BURUK KUTLAMA

Çelenk sunma törenin ardından Yenikent Devlet Hastanesi’nde düzenlenen programa katılan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Sağlam’a, İdari Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Hacı Ali Kahya ile Tıbbi Hizmetler Başkanı Prof. Dr. Yusuf Yürümez de eşlik etti. Sağlam, hastanedeki hekimlerle bir araya geldi. Tıp Bayramı’nın ilk olarak 14 Mart 1919’da işgal altındaki İstanbul’da tıp okulu öğrencilerinin işgali protesto için toplanışı ve bu tarihin tıbbiyelilerin yurt savunma hareketi olarak ortaya çıkmasıyla kutlanmaya başladığını dile getiren Sağlam, Ankara’da yaşanan terör saldırısı nedeniyle Tıp Bayramı’nı buruk kutladıklarını dile getirdi.

TERÖRÜ LANETLEDİLER

Hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileyen Sağlam  “Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına ve milletime sabırlar diliyoruz. Bu gün Tıp Bayramı ancak böyle bir acı karşısında bayram kelimesi anlamını yitiriyor. Bu vesileyle tıbbiyelilerin Çanakkale’de ve kurtuluş savasında yıllar önce verdiği mücadeleyi hatırlatarak, bir kez daha ülkemizi karıştırmak isteyen şer odakları ve hain terör örgütlerini lanetliyoruz.” diye konuştu.

“FEDAKARLIKLA ÇALIŞIYORUZ”

Doktorların hep acılarla yüz yüze geldiğini ve en mutlu anlarında bile bu durumu yaşaya bildiklerine dikkat çeken Sağlam, “Bizim mutluluğumuz acısını dindirdiğimiz insanların varlığı. Tabiki Toplu bir saldırı nedeniyle bu acıyı biraz farklı yaşıyoruz. Hepinizin çok büyük bir fedakarlıkla çalıştığının şahidiyim. Hekimlik gerçekten çok zor bir iş ve giderek zorlaşmakta. Birçok kişinin acısını dindirip şifa dağıtırken bazen de yapılan işler beğenilmeyerek hukuki durumlarla karşı karşıya kalınabiliyor. Bakanlığımız bu durumları dünden daha iyi algılıyor. Bakanlığımız hekimlerimizin bu konularda daha çok yanında olacağını ifade ediyor. 14 Mart Tıp Bayramınızı kutluyor, hayırlı çalışmalar diliyorum.” dedi.

YILIN ENLERİNE PLAKET

Genel Sekreter Sağlam’ın ardından Yenikent Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Adil Murat Akgül, hastaneyle ilgili 2015 yılı faaliyet ve istatistik çalışmalarını içeren sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından Yenikent Devlet Hastanesi’nde 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle hekimler arasında “Yılın Enleri” adı altında seçilen doktorlara plaket verildi. En fazla nöbet tutan hekim olarak Uz. Dr. Burhan Karaca’ya plaketini Genel Sekreter Doç. Dr. Sağlam verdi. Plaket törenin ardından program sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER