Hain Terör Eylemi

Adapazarı Yerel Kültür Derneği Başkanı Evren Çakırsoy Ankara’da yaşanan hain terör eylemi hakkında açıklamada bulundu.

Hain Terör Eylemi

Evren Çakırsoy’un yaptığı açıklamada ; “Ankara’da meydana gelen terör olayı hepimizi derinden yaralamıştır. Giden canlar, yaralanan kimseler ve yanan birçok ocak var. Artık kelimeler kifayetsiz, cümleler anlamsız olmaya başladı.

Türk örf ve adetlerimizde bize ilk öğretilenin Toprak, Bayrak ve Vatan olgusu olduğu düşünüldüğünde terör ile yaratılmak istenen korku ve telaş ortamının ülkemizde asla oluşmayacağı apaçık ortadır.   Artık herkes biliyor ki, terör asla kendi başına müstakil bir örgütün kendi amaçlarını gerçekleştirmek için ortaya koyduğu eylem biçimi değildir. Terör, hainliğin, sinsiliğin, kalleşliğin metot olarak kullanıldığı lanetli bir yoldur. Bu yol doğası itibariyle, tüm ilkesel standartların dışında olduğundan dolayı sonuç alması asla düşünülemez.

Görünen o ki yapılan operasyonlarla birlikte yok olan terör örgütü böyle aşağılık eylemlerle yön bulmaya çalışmakta, korku salmak istemektedir. Ülke yönetimlerini masaya zorlamak ve orada dilediklerini kabul ettirmek gibi amaçları da olabilir. Ancak ülkemizin milletiyle, hükümetiyle bu psikolojik ve hain harple başa çıkabilecek metanette ve tecrübede olduğunu bizler çok iyi biliyoruz. Bunu tüm dost ve düşmanlar da açıkça bilirler.

Bizler bir sivil toplum kuruluşu ve milletin bir parçası olarak bu konuda bütün varlığımızla ülkemizin ve devletimizin yanında ve emrindeyiz. Unutulmasın ki, bu ülke kolay kazanılmadı, kendi içerimizde kimi zaman yaşanan ayrışmalar ve taraflar oluşsa da günü geldiğinde birlik olmasını, beraber olmasını bilen bu Yüce Millet ile uğraşmak kimsenin haddine değildir.

Bu menfur olayda Ölenlere Rahmet, Ailelerine Başsağlığı, yaralanan vatandaşlara ise acil şifalar dileriz.”

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER