GEYVELİ MUHTARDAN MÜJDE! MAAŞINI ÖĞRENCİLERE DAĞITACAK

Geyve İlçesi Eşme Mahallesi Muhtarı Koray Topuz mahallesinde yaşayan öğrencilere müjde verdi. Muhtar Topuz, “Muhtarlık maaşımı yükseköğrenim gören köyümüz öğrencilerine dağıtacağım” dedi.

GEYVELİ MUHTARDAN MÜJDE! MAAŞINI ÖĞRENCİLERE DAĞITACAK

31 Mart Mali İdareler Seçimlerinde 961 seçmenden 366 oy alarak Geyve İlçesi’nin en genç muhtarı olan Koray Topuz maaşını mahallesindeki yükseköğrenim gören öğrencilere dağıtacağını açıkladı.
 
Neden Muhtar Oldu?
Muhtarlık çalışmalarına yabancı olmadığını söyleyen Topuz, “Babamın muhtar olması nedeniyle bu konulara hiç yabancı olmadım. Geçmişte de mahallemizde muhtarlık yapanların hizmet etmek için nasıl çalıştıklarını gördüm. Onlara da ayrıca tek tek teşekkür ederim. Sanırım biraz da genetik oldu galiba babamdan kalan bu görevi devam ettirmek istedim. Mahallemizdeki abilerimizin komşularımızın istekleri ve destekleri ile de seçime hazırlandım. Rabbim de nasip etti doğduğum ve yaşadığım mahalleme muhtar oldum.” ifadelerini kullandı.
 
Neler yapmak İstiyor?
Mahallesi için yapmak istediklerini anlatan Muhtar Topuz, “Mahallemizin bir geliri yok. Yapılması gereken işler için paraya ihtiyacımız var. Bu amaçla mahallemizde bir araç yıkama yeri yapmak istiyoruz. Mahallemizde boş yerlerimiz de bulunmakta. Bu yerleri mahallemizdeki veya Geyve’deki isteyenlere kiralamak istiyoruz. Katkıları olsun istiyoruz. Depo olur, küçük farklı işyerleri olur. Çözemeyeceğimize inandığımız sorunlar için de İlçe Belediyemizden ve diğer kurumlardan yardım isteyeceğiz” dedi.
 
Eşme’li Öğrencilere Burs mu Verilecek?
Öğrencilere yapılacak yardımdan bahseden Muhtar Topuz , “Muhtarlık olarak bana verilecek olan maaşı, Eşme Mahallesinde ihtiyaç sahibi Yüksek Öğrenim öğrencilerine dağıtmayı planlıyorum. Bu çalışmalarımız doğrultusunda yapılan başvuruları alıyoruz. Şu an mahallemizde 25 tane üniversite öğrencisi var. Bunlardan ihtiyaç sahibi olan 8 – 10 öğrenci tahmin ediyorum. Bu tespit edilenlere eşit miktarlarda dağıtım olacak. Yüksek öğrenim süresi içinde yapılacak olan 10 aylık dağıtımın kalan 2 ayında da Eşme Okulu ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız. Bizim de yetişemediğimiz zamanlarda Eşme mahallemizde ki ve diğer yerlerdeki arkadaşlarımızdan destek alarak yardımcı olduğumuz kardeşlerimin sayılarını arttırmayı planlıyoruz.” şeklinde konuştu.
 
Neden bu kararı aldı?
Aldığı kararın kendi öğrencilik yıllarından kaldığını söyleyen Topuz, ” Muğla’da ki öğrencilik yıllarımda babam bana çok yardımcı oldu. Rahat bir öğrencilik yaşadım. Para yönünden hiç sıkıntı yaşamadım. Hatta para bile biriktirdim. Bana akrabalarım arada farklı miktarlarda paralar gönderirlerdi. Onların bu davranışları benim çok hoşuma giderdi. Bu duygular beni yönlendirdi. Öğrenci kardeşlerime yardımcı olarak onları mutlu etmek istedim. Bu nedenle bu projeyi hayata geçirmek istiyorum.” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER