Gençlik ve Spor İl Müdürü Kim Olacak?

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’in Adapazarı Belediye Başkan Yardımcılığı’na geçmesiyle İl Müdürünün kim olacağı tartışılmaya başlandı. Çelikel’den boşalan koltuğa eski KYK Müdürü Arif Özsoy ve önceki yıllarda Dünya Karate Federasyonu Hakem Kurulu Üyeliğine atanan Uğur Kobaş’ın adı geçiyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Kim Olacak?
KYK ve Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlükleri birleşmeden önce KYK İl Müdürü sıfatıyla bakanlığın iki temsilcisinden biri olan Özsoy, kurumların birleşmesiyle araştırmacı kadrosuna atanmıştı. Görevi sona ermesine rağmen Sakarya’dan ayrılmak istemeyen Özsoy, makamını dahi henüz terk etmemişti. Fatih Çelikel’in Belediye Başkan Yardımcısı olması üzerine İl Müdürlüğü için yeniden bağlantılarını kullanmak isteyen Arif Özsoy’un Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda önemli noktalarda bağlantıları olduğu biliniyor.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne adı geçen bir diğer isim ise Uğur Kobaş. Sporun içinden gelen Dünya Karate Federasyonu Hakem Kurulu Üyesi olan Kobaş’ın söz konusu göreve getirilme ihtimalindeki birinci avantajı bu. Spor camiasının tanınan ismi Uğur Kobaş’ın bir diğer avantajı ise Sakaryalı olması. Mevcut İl Müdürü Çelikel’in Sakaryaspor’la ilgili hassasiyeti takdir toplamışken vatandaşlar yeni İl Müdürü’nden de aynı hassasiyeti bekliyor. Dolayısıyla Kobaş’ın Sakaryalı olması kendini bir adım öne çıkarıyor.
Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ile İl Müdürlüğünü istediği açıkça bekli olan Uğur Kobaş, “Çok güzel olumlu düşünceler duymak, gelen telefonlar ile bile destek mesajlarını duymak çoğunluk tarafından benimsenmek güzel bir duygu. Hayırlısı ise olsun, Kısmet ise olsun, daha iyi olacaksa olsun” dedi.

Uğur Kobaş Kimdir?
1972 yılında Sakarya’da doğdu. Sakarya Üniversitesi BESYO Spor Yöneticiliği’nden mezun olan aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde devam etmektedir. Orta dercede İngilizce  bilmektedir. 1985 yılında spor ve antrenörlük hayatına başlamıştır. Geyve ilçesinde antrenörlük yapmaya devam etmekte. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Arif Özsoy Kimdir?

Eski KYK Sakarya İl Müdürü olan Arif Özsoy ise şuanda KYK'da araştırmacı olarak görev yapıyor.

 

 
Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 18:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sakaryalı
Sakaryalı - 1 yıl Önce

İl müdürlüğü için Arif özsoy, Uğur kobaş, Hilmi atasever, Mehmet atmaca. Özgür aygün gibi isimler geçiyor. Arif özsoy hariç hepsi sporla iç içe ama içlerinde liyakat sahibi, öngörülü sakaryamıza birşeyler katacak olan tercih edilmeli. Sakaryanın biraz daha kaybedecek zamanı yok. Bu kişilerden ikisi benim favorim Uğur kobaş ve Hilmi atasever değerlendirilsin.

Ertuğrul
Ertuğrul - 1 yıl Önce

Mehmet Atmaca kadar ülke sporuna katkı sağlayan yok maalesef. Mehmet Atmacanın hem sporcu olarak elde ettiği başarılar hem de ülke sporuna kazandırdığı sporcuların sayısını bilen yok.

SIRADAKİ HABER