Gençlik Merkezleri Yeni Yüzü ile İlgi Odağı Oldu

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen yeni Gençlik Merkezleri ilgi odağı oldu. Özellikle Merkezlerin içinde bulunan “Has Oda”lar gençler tarafından beğeni ile karşılandı.

Gençlik Merkezleri Yeni Yüzü ile İlgi Odağı Oldu

Gençlerin serbest zamanlarını aktif ve verimli bir şekilde geçirebilmeleri ve uyuşturucu gibi madde bağımlılığına yönelmelerini engellemek amacı ile faaliyetler yürüten Gençlik
Merkezleri, modern görünümü ile göz dolduruyor.
Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, “Bizim gençlerimiz her şeyin en iyisine layık” parolası ile çıktıklarını belirttiği yolda, birbirinden verimli programların gençler ile buluşacağının müjdesini vermişti.

YENİDEN YAPILANDIRILDI


Sakarya Gençlik Merkezi, misafirlerine daha iyi hizmet edebilmek amacı ile yenilendi. Bakım ve onarımlar yapılarak cazibeli bir hale getirilen binada yapılan değişiklikler ise şöyle:
• Mevcut bina içerisinde duvarlar yeniden sıvandı.
• Döşeme kaplamaları ve kapılar yenilendi.
• Mekanik ve elektrik tesisat bakımları yapıldı.
• Bina cephesinde kaplama uygulaması yapıldı.
• Bina çevresinde peyzaj uygulaması ve Okçuluk alanı fayans döşemesi yapıldı.
• BAHÇE- Bahçe peyzaj çalışması yapıldı ve Okçuluk has oda yapıldı.
• Eksik donatım malzemeleri temin edildi.
• Kitap Kafe ve Dene Yap Atölye odaları bakım ve onarımları devam ediyor.


HAS ODALAR İLGİ ÇEKİYOR

has oda
Osmanlı ve Selçuklu motiflerinden ilham alınarak tasarlanan Has Odalar, gençler tarafından ilgi ile karşılandı. Özellikle genç kesime hitap eden odalarda kültürel aktiviteler gerçekleştirilerek, onlara hem dinlenme hem de öğrenme alanı tahsis edilmiş olacak. Öte yandan Has Odaların içerisinde bulunan zengin kütüphaneler ile gençler, dinlenerek kitap okumanın keyfini sürecek!

ONLARCA ATÖLYE VE EĞİTİM ÇALIŞMASI

oda
Gençlik Merkezi’nde yapılan atölye ve eğitim çalışmaları spordan müziğe birçok dalda etkinlik barındırıyor. Bu çalışmalar arasında, serbest okçuluk, işaret dili, dil kursları, tiyatro, dış bahçe eğitim alanları, gitar, keman, masa tenisi, voleybol, hat atölyesi, kodlama atölyesi, deneyap atölyesi, kısa film atölyesi, kitap kafe, diksiyon, kara kalem atölyesi var!

oda

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 20:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER