FEYZİOĞLU CHP'NİN BAŞINA MI GEÇECEK?

Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak’ın bugünkü köşe yazısına yer verdiği Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun CHP’nin başına geçeceği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Dilipak’ın bu iddiası sonrası gözler CHP’ye çevrilirken Sakarya Barosu’nun bu iddiaların gerçek olması durumunda destek verip vermeyeceği merak konusu oldu.

FEYZİOĞLU CHP'NİN BAŞINA MI GEÇECEK?

Yeni Akit Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Abdurrahman Dilipak’ın önce FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile ilgili olarak iddiaları değerlendirdiği köşe yazısında daha sonra CHP’nin durumunu ele aldığı ve Kılıçdaroğlu’nun 16 Nisan sonrasında partinin başından ayrılacağını iddia etmesinin ardından Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun CHP’nin başına geçeceğini ifade etti.

 

İŞTE DİLİPAK’IN KÖŞESİNDEKİ O BÖLÜM:

 

“16 Nisan Erdoğan için yeni bir başlangıç olacak. Türkiye için bir milad. Gülen için çanlar çalmaya başladı bile. Kılıçdaroğlu da o gece masasını toplamaya başlayacaktır. Feyzioğlu ise ofisini CHP’ye taşıma hazırlığına başlayacaktır.

 

Türkiye Feyzioğlu adıyla ilk defa tanışmıyor. Turhan Feyzioğlu (1922, Kayseri - 24 Mart 1988, Ankara), Hukuk profesörü ve devlet adamı. 60 darbesi sonrası Kurucu Meclis Üniversite Temsilciliği görevi yaptı. (6 Ocak 1961 - 15 Ekim 1961) . Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kısa süreli başbakanlığını (5 saat) yaptı. 12 Eylül sonrası tüm partiler kapatıldı. Darbeciler Cumhuriyetçi Güven Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Turhan Feyzioğlu’nu Başbakan yapmaya karar verdi. Bazı generaller buna karşı çıktı. Başbakanlığa atandıktan sonra evraklarını toplayıp, başbakanlığa geldiğinde güvenlikten içeri alınmadı. Kapı kilitlenmişti. Darbeciler göreve başlamadan görevden almışlardı..

 

Prof. Dr. Metin Feyzioğlu bugün CHP Genel Başkanlığına adaylık için en yakın isim gibi gözüküyor. Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı görevini 2013 yılından beri sürdüren Feyzioğlu, Turhan Feyzioğlu’nun torunudur. Kaderi dedesine benzeyecekse vay haline.”

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2017, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER