Fazilet Durmuş ‘Türk Milleti Vatanı İçin Ölür’

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Fazilet Durmuş ‘Türk Milleti Vatanı İçin Ölür’

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un 18 Mart Şehitler Günü Mesajı şu şekilde:

“Çanakkale 1915… Denizde dalga, tepelerde rüzgâr, meydanlarda cana doymuş boş kovanlar…  Cephedeki askerlerimizin sayıca azalması, çevredeki on beş yaş üzeri çocukların cepheye götürülmesi zorunluluğunu doğurdu. Ve hiçbiri “Neden gidiyoruz?” diye sormadı. Çünkü söz konusu vatandı. Türk milleti, yediden yetmişe vatanı için yaşar, vatanı için ölür. Önceliği vatanıdır.

O gün okul çağındaki evlatlarımız sorgusuz sualsiz, her şeylerini geride bırakarak bağımsızlık mücadelesi için cepheye koştukları için bugün bu topraklarda gurur ve onurla yaşıyoruz. Ancak bu hürriyetin bir bedeli olmalı. Alnımız terleyene kadar vatan için çalışmak gibi, gecemizi gündüzümüze katmak gibi, yoruldukça başka bir işle devam etmek gibi, ödenecek bir borç gibi…

Cephelerde sönen ümitlerin, solan çiçeklerin bizlere ve siz sevgili çocuklarımıza emaneti olan bu kutsal topraklara sahip çıkmak, güzel yurdumuzu koruyup güçlendirmek birinci görevimizdir. Bu konuda hiçbir mazeret geçerli sayılamaz.

And içiyoruz ki nefesimiz yettiğince on beşlilerin ve tüm aziz şehitlerimizin ruhlarının şad olması için çalışıp mücadele edeceğiz. Bu vatan bizim!”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER