ERSOY DEDE NE İŞARET ETTİ ?

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede gazetede yazdığı köşede AK Parti Genel Başkan yardımcısı Şaban Dişli hakkında meclise gönderilen fezlekeyi yazdı.

ERSOY DEDE NE İŞARET ETTİ ?

Ersoy Dede bugünkü köşesine Şaban Dişli hakkında hazırlanan fezlekeyi kaleme aldı ve 'Operasyon çekmeye çalışanlar, bir zamanlama üzerine kafa yorsalar, bundan iyi takvim bulamazlardı.. zamanlama manidar' yazdı.

Dede köşesinde Dişli hakkında hazırlanıp meclise gönderilen fezlekenin ne olduğunun araştırılmadığını ve bir algı operasyonu olarak kullanıldığının altını çizdi.

İşte Ersoy Dede'nin Star Gazetesindeki yazısındaki ilgili bölüm;

16 Nisan referandumu bitmiş, ‘evet’ çıkmış, Erdoğan AK Parti’ye dönmüş..
Bu dönüşümün partide de hükümette de bir revizyonu gündeme getireceği yazılıp çiziliyor.. 
Her yorum; “Bakalım kim gidecek” diye başlıyor..
İşte tam da o gün bir haber; “…Şaban Dişli hakkındaki dokunulmazlığının kaldırılması talepli fezleke Meclis başkanlığına gönderildi..”
Elbette pek çok kişi, bu haberi okuduğu anda,“..Anlaşılan büyük dalga operasyon başladı..” dedi. Zahmet edip de, Şaban Dişli hakkındaki suçlamaya bakan olmadı..
“…Dokunulmazlığı isteniyorsa kesin darbeci general kardeşi yüzündendir..” yorumu, hazır yorum.. Ayrıca kafa yormaya gerek bırakmıyor..

Aslı bu mu peki?..
Merak edip soranların öğrenebileceği mesafede..
Ben de sordum;
- FETÖ soruşturmasına mı dahil edildi?
- Darbe girişimiyle mi suçlanıyor?..
- Cuntanın siyasi ayağı mı?..

Öyle ya, o tür bir havayla satıldı bu haber.. Ve sanki devamı da gelecekmiş gibi..
Çünkü bu haberi yayan çevreler kasıtlı olarak Kayseri iddianamesinden de parça parça bir takım suçlamaları haber yaptılar.. Algıyı öyle yönettiler.. Oysa Dişli hakkındaki suçlama, bütün bu iddialardan bağımsız bir hakaret-tehdit suçlaması.. Telefonda konuştuğu birinin kendisine dönük olarak yaptığı suçlama.. Dahası Dişli’ye göre, bu suçlamayı yapan kişi ve ilişki içinde olduğu çevreler, takvime özellikle çalışmış.. Kimler, neden ve tam olarak kime operasyon çekiyor bilmiyorum.. Yani partiye mi, parti içinde hedeflenen bazı isimlere mi tam anlaşılmıyor.. Ama özellikle bugünlerde her haberi dikkatle okumakta yarar var..

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2017, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER