ELVAN AÇIKLADI 'TAŞERONA KADRO TASLAĞI HAZIR!

Başbakan yardımcısı Lütfi Elvan Kanal 7 de katıldığı programda taşerona kadro konusu ile ilgili 'kanun taslağı hazırlandı' dedi.

ELVAN AÇIKLADI 'TAŞERONA KADRO TASLAĞI HAZIR!

Başbakan yardımcısı Elvan Kanal 7 televizyonumda Başkent Kulisi adlı programa katıldı. Elvan gündeme dair açıklamalar yaptığı programda  AK Partinin seçim vaatleri arasında önemli bir yer tutan taşeron işçilere kadro sözü ile ilgili de açıklama  yaptı. 

Taşeron işçiler; Yaklaşımımız adil, sorunlarını çözen bir yaklaşım olacak"

Roman vatandaşlara yönelik bir düzenleme hazırlandığını da ifade eden Elvan, taşeronların kamuda istihdam edilmesine yönelik çalışmalarımızı aslında kabaca tamamladık. Maliye Bakanlığımız bu çalışmaları yürüttü, kanun tasarı taslağını tamamladı. Ekonomi Koordinasyon Kurulunda bunu konuştuk.... Önümüzdeki günlerde de bunu netleştireceğiz." dedi.

Maliye Bakanlığının bu konuda iyi bir çalışma yaptığını vurgulayan Elvan, "Taşeronların bir kısmına kadro verilecek, bir kısmına verilmeyecek. Ciddi şikayetler ortaya çıkabilir." şeklinde eleştiriler getirilebileceğinin anımsatılması üzerine de "Yaklaşımımız adil, insanları kucaklayan, sorunlarını çözen bir yaklaşım olacak. Biz hiçbir zaman vatandaşımızı mağdur etmedik, yanında olduk. O çerçevede bir çalışma yapıldı, çalışmaya son noktayı koymadan da burada bir açıklama yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 21:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER