EĞİTİMİN “ÇAKARLI ARAÇ” SEVDASI!

Son günlerde yeniden tartışılmaya başlanan ve tepki çeken Çakarlı araç kullanımı Sakarya Milli Eğitiminde vazgeçilmezleri arasında.

EĞİTİMİN “ÇAKARLI ARAÇ” SEVDASI!

Trafikte geçiş üstünlüğü elde etmek ya da başkaca nedenden dolayı tercih edilen, ancak yasal olmayan ‘Çakarlı Araç’ kullanımını bazı bürokratlarında yaptığı dikkatlerden kaçmıyor.
 
Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsisli Toyota Marka araç, önceki il Müdürü Pervin Töre döneminde Çakar kullanmasıyla gündeme gelmiş, tepkiler sonrasında ise çakarların söküldüğü ifade edilmişti.
 
Ancak, Pervin Törenin başka ile tayininin ardından yerine vekaleten görevlendirilen Fazilet Durmuş’un da ‘çakarlı araba’ dan vazgeçmediği görüldü.
 
Şöyle ki söküldüğü ifade edilen çakar lambalar önceki gün Fazilet Durmuş’un kullandığı Toyota Marka makam aracında görüldü. Durmuş’un yasak olmasına rağmen bu şekilde araç kullanımına devam etmesi ise vatandaşların tepkisini çekti.
 
Bilindiği üzere Çakarlı araç kullanımı İçişleri Bakanlığında yayınlanan genelgeye kapsamında sadece cankurtaran araçları, acil hasta taşıyan araçlar, hükümlü, sanık veya suçluyu takip eden, emniyet ve asayişi korumak adına olay yerine gitmekte olan zabıta ve polis araçları ve kendisine Polis koruması tahsis edilen bürokratlarca kullanılabiliyor.
Ayrıca Emniyet Müdürlüklerinden alınan özel izin ile kullanılabilen çakar lambaların usulsüz kullanımı için sivil araçların sahiplerine 192 TL para cezası uygulanıyor ve belirli süreler içinde bu araçlar trafikten men ediliyor.
 
Kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyu gündeme taşımış ve her yere çakar lambalar açılarak gidilmesi, her araca çakar takılması gibi konuları eleştirel bir dille ifade etmişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 12:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kuyruk acısı
Kuyruk acısı - 1 yıl Önce

Sayın medyarota derdinizin me olduğunu cümle alem öğrendi. Yeter madara olduğunuz. Bırakın artık şu ucuz operasyon haberlerini. Yenü başkanlarınızdan medet umun, mem sizi kesmez artık.

Kuyruklu
Kuyruklu @Kuyruk acısı - 1 yıl Önce

Kuyruk acısı rumuzlu troll!
amaç neymiş?
bak orda ne yazıyor? "önceki dönem de de var olup, söküldüğü ifade edilen" ..
okuduğunu anlamayan andaval!
ucuz operasyonmuş. hadsiz yorumcu seni!!!

reisci
reisci - 1 yıl Önce

İstanbul ve Ankara seçimlerini kendini bilmez böyle bürokratlar tarafından kaybettik zaten

Ebedam
Ebedam - 1 yıl Önce

Bu haber değil bel altı vurma çabasıdır, çok açık, çok net belli oluyor. Birazcık haber yapın bir yerlerden talimat almayın lütfen

ebene cevap
ebene cevap @Ebedam - 1 yıl Önce

haber değil bel altı, hımm, ne degüzel hedef gösteriyorsunuz haberciye. bel altına inin diye.. yok ama bizim tanıdığımız medyarota öyle etek içiymiş bel altıymış işleriyle ilgilenmiyor.
bu arada talimat diyen de talimatla yorum yazmış:)

Kuyrukluya Cevap
Kuyrukluya Cevap - 1 yıl Önce

Kuyruklu kardeş, ben andaval olayım troll olayım siz dava adamı olun, eyvAllah. Yerel seçim süreci bittikten sonra, dava içinde başka davalar güden büyük abiniz AİY başta olmak üzere CEA, MM, OÖ ilh. valizlerini topladıklarında ne yapacaksınız onu düşünün bence. Okuduğunu anlamayanmış:) Siz önce Sakaryahalk’ın manşetlerine cevap verin, sonra da adını soyadını yazamayan Hem müdürünüz bana okuma öğretsin olur mu? Ben razıyım. Admin ekran görüntüsü alıyorum video halinde göndere basarken bu yorumu yayınla lütfen sonra rezil olmayın. Hadi ben kaçtım. Ama buralardayım, stalkluyorum;)

Maydonoz bile faydalı ama sen ?!
Maydonoz bile faydalı ama sen ?! @Kuyrukluya Cevap - 1 yıl Önce

Maydonoz bile bir işte yarıyor, şifa oluyor da bu afedersiniz popişinden korkan troll neden o kısaltmaları orijinal adı ile yazamıyor. (yazar burada orijinallik derken Ali İhsan Bey'i yazmamak değil, yorumu yazan andavalın kendi adını yazamamasından bahşediyor!)
ne geliyorsa bu şehre bu trollerden geliyor ya...

Ha admin bu yazıyı yazarken video filan almıyorum. nasılsa bu andavalı yayınladın ya, bunu da yayınlarsın!

Troll and Roll-Maydanoza Contra
Troll and Roll-Maydanoza Contra - 1 yıl Önce

Maydanozcu arkadaş maaşAllah pek cevval. Hemen beyli hanımlı tahlillere girişmiş. Ama başlamadan bitirmiş ne hikmetse. Keşke diğer tahminlerini de yazsaymış cesur olup. Trollerde cesaret pek olmaz malum. Maydonoz adını niye yazmamış acaba. A pardon maydonuzun kim oldupunu herkes biliyor zaten:) ama bi kıyak yapıp yeni yetmelerden bir üç harf daha vereyim mti. Tahlili seven arkadaş ilkinde yanıldı bakalım diperleriyle bunu doğru tahmin edecek mi:)
Admin hakkaniyetli ol yayınlayıver plz.

yerler senin kontranı troll
yerler senin kontranı troll @Troll and Roll-Maydanoza Contra - 1 yıl Önce

bu arkadaş kendini çok mahir zannediyor. AİY CEA diye kısaltma yazıp sonra Ali İhsan Bey'in adı deşifre edilince ve sonrasında Çiğdem Hanımında bu troll ordusuna karşı anında kapaklattığını bildiğinden dolayı olsa gerek kaçak güreşme peşinde. anlaşılan o ki o popişi çok kıymetli ve çizik yeme korkusu var.
La Andaval.. gel adınla yaz. çık de ki ben buyum. haaa illa konulu istiyorsan, gel videosunu çekecek birileri buluruz.

Admin, MTİ i diye de sana diyor. gel sen bunu da yayınla :))

Green Black
Green Black - 1 yıl Önce

Şiiii Siz İnsana Güvenmeye Devam edin Biz Allaha Güveniyoruz Bu dünya da olmasa bile Öteki Tarafta Tartı var terazi var herşey ve herkez unutur Ama Allah Unutmaz Konuşmaya Devam edin Hak Almaya Devam edin Plakayı acın da bi görelim kısa bir bilgi Böyle Bir Araç sakarya da yok :)


SIRADAKİ HABER