EĞİTİM'DE İLÇE MÜDÜRÜNDEN SONRA ŞİMDİ DE ÖĞRETMEN SKANDALI!

MedyaRota.com un geçen hafta gündeme getirdiği Eğitim alanında Paralelcilerin görevlendirilmesi ile ilgili iddialar devam ediyor.

EĞİTİM'DE İLÇE MÜDÜRÜNDEN SONRA ŞİMDİ DE ÖĞRETMEN SKANDALI!

PARALEL İDDİALARI BİTMİYOR!

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız, ‘Paralelcilere ait olduğu iddia edilen bir sendikaya üye olduktan sonra İlçe Milli Eğitim müdürü olan, 2014’de bu görevinden alınan ve sonrasında hakkındaki iddialar nedeni ile görevine iade edilmeyen, sonrasında ise Eğitim Uzmanı olarak Sakarya’ya atanan, burada da bir vakfa başkan yardımcısı olmasının ardından Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ataması yapılan A.D’ haberinden sonra bir skandal görevlendirme daha gündeme geliyor.

MedyaRota Haber hattına gelen bir mailde, ‘Adapazarı ilçesinde Sosyal alanda eğitim veren bir lisede paralelci olması sebebi ile geçirdiği soruşturma ile görevinden alınıp başka bir liseye atanan Coğrafya öğretmeni A.K nasıl olduğu bilinmez bir şekilde aynı okula tekrardan sosyal ve kültürel etkinlikleri yönetmesi için görevlendirildiği’ iddia edildi.

İddialara göre “Paralel yapının en etkin olduğu Sosyal Bilimler lisesinde paralel yapının önde gelen isimlerinden olan coğrafya öğretmeni A.K paralel yapının okulda yaptığı tüm sosyal ve kültürel etkinliklerin düzenleyiciliğini yapmış.

Okulla ilgili ciddi iddialar Sakarya Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından incelenmiş ve söz konusu öğretmen A.K hakkında açılan soruşturma sonucu Adapazarı’nda başka bir liseye atanmış.

Ancak okul ile olan ilişiğini kesmeyen A.K okulda oluşan yönetim ile yakın temasını sürdürerek okul çalışmaları için fikir alışverişlerine devam etmiş.

A.K başka bir okula atanmasının ardından nasıl olduğu bilinmez bir şekilde görevden alındığı okul müdürünün isteği ve İlçe Milli Eğitim müdürlüğünün onayı ile tekrar aynı okula geçici olarak gönderilmiş.

Coğrafya öğretmeni olan A.K burada branş dersleri ile değil de yine sosyal etkinliklerin hazırlanması ile görevlendirilmiş.

Gelen maildeki iddialar bununla sınırlı değil.

İddia edilenlere göre, ‘bu yeni görevlendirme sonrasında paralel yapı ile olan ilişkiler ve de bu minvaldeki faaliyetler yine eskisi gibi öğrencilerin maklube partileri ve beddua seansları ile devam eder gider. Hatta bu okul yönetiminin paralel öğretmenlere belletmen olarak onay alıp, cemaat sohbetlerinin pansiyonda devam etmesini de sağlamıştır.’

Mailde son olarak “Sosyal Bilimler alanında eğitimi ile bilinen bu okulun öğrencileri ilimizin en başarılı öğrencileri arasında olduğu için, paralel yapı, özellikle hukuk ve eğitim alanında ki insan kaynağı bu okuldan sağlamaktadır.” deniliyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER