Dr. Fatih Şimşek Köşe Yazıları ile MedyaRota’da

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi ve MBD Genel Başkan Yardımcısı Dr. Fatih Şimşek, köşe yazıları ile artık MedyaRota.Com’da.

Dr. Fatih Şimşek Köşe Yazıları ile MedyaRota’da

Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Fatih Şimşek, yazılarıyla MedyaRota.Com’da olacak. Okurlarıyla MedyaRota’da ki köşesinde buluşacak olan Şimşek, pazartesi günü ilk yazısı ile karşınızda olacak.

Dr. Fatih Şimşek Kimdir?

Fatih Şimşek, 26 Eylül 1981 tarihinde Almanya'da doğmuştur. İlkokul eğitimini Almanya'da tamamladı. 1992 yılında Türkiye'ye kesin dönüş yaptı. Ortaokul ve lise eğitimine Sakarya İmam Hatip Lisesinde devam etti. 1999 yılında Sakarya İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. 28 Şubat dönemi kararlarından olan katsayı uygulamasından etkilendi ve bir süre Dokuz Eylül Üniversitesinde önlisans okudu. Lisans eğitimini 2006 yılında Sakarya Üniversitesinde Mütercim Tercümanlık Bölümünde tamamladı. Aynı yıl Araştırma Görevlisi olarak Sakarya Üniversitesinde çalışmaya başladı. 2009 yılında Türk kökenli alman yazarlar hakkında yaptığı tez çalışmasıyla yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2012 yılında araştırma amacıyla 3 aylığına Avusturya Graz Üniversitesine görevlendirildi. 2012-2014 yılları arasında Marmara Üniversitesinde lisans dersleri verdi.15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiyenin modernleşme sürecinde çevirilerin rolünü incelediği tez çalışmasıyla Doktor ünvanını almaya hak kazandı. 2018 yılında Sakarya Üniversi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünde Dr. Öğretim Üyesi ünvanını aldı. Halen aynı bölümde öğretim üyesi olarak çalışmaya devam eden Fatih Şimşek kültür, medeniyet, bilim tarihi, çeviri, kültür aktarımı, 19. ve 20. yüzyıl Almanya-Osmanlı ilişkileri üzerine araştırmalar  yapmaktadır. 

2017 yılında Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Genel Merkez bünyesinde genel sekreterlik, eğitimden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevlerini üstlendi. Halen projeler ve eğitimden sorumlu genel başkan yardımcılığına devam etmektedir. Genel Merkez tarafından  yayınlanan Milli Vaka, 15 Temmuz, 16 Nisan Referandumu ile Milli Birlik ve Düşünce isimli dergilerin editörlüğünü yaptı. 

İyi derecede Almanca ve İngilizce bilen Fatih Şimşek, evli ve bir çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2019, 22:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
metin usluoğlu
metin usluoğlu - 1 yıl Önce

liyakat sahibi , ender eğitimcilerden biri olan fatih şimşek hocamıza çıkmış olduğu bu yolda başarılar dilerim.

Hakan TOSUN
Hakan TOSUN - 1 yıl Önce

Fatih hocam öncelikle çıktığınız bu yolda başarılar diliyorum.
Köse yazınızda milli değerlerimize olan saygısızlığı kaleme aldığınız içinde ayrıca teşekkür ederim.
Ülkemizdeki ayrıştırmayı'da dışarıdan ülkemize yapılan fazla miktardaki göç'e bağlıyorum bu ülkede önceden Türk milleti ramazan ayında bırak alkolü sokakta bişey yemez lokanta ve kahvehanelerin camları bile kapatılırdı heleki sakaryamızda, malesef'ki buraya'da yapılan haddin'den fazla göç birbirimize olan saygımızın önüne geçmiştir başkalaşıyoruz.

SIRADAKİ HABER