DAEŞ'E BÜYÜK OPERASYON

DAEŞ Silahlı Terör Örgütüne yönelik düzenlenen ve 18 ayrı adrese yapılan operasyonda 27 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

DAEŞ'E BÜYÜK OPERASYON

Yapılan operasyonda eylemlerde kullanılmak üzere bulundurulan birçok suç aleti ele geçirildi. Operasyon ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklama şu şekilde.

Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından DAEŞ Silahlı Terör Örgütüne yönelik yürütülmekte olan soruşturma kapsamında;

Cumhuriyet Başsavcılığımıza intikal eden deliller ve bu delillerin değerlendirilmesi sonucu vermiş olduğumuz talimatlar  doğrultusunda, DAEŞ Silahlı Örgütü üyesi oldukları iddia edilen şüpheliler hakkında 13.04.2017 tarihi itibariyle Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince şüphelilerin ikamet ettiği belirlenen ilimiz sınırlarındaki 18 adresteki arama ve el koyma işlemleri neticesinde;

27 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış ve aramalarda ele geçirilen materyaller ile suç unsuru delillere el konulmuştur.

Şüpheliler hakkındaki soruşturmamız derinleştirilerek tüm yönleriyle sürdürülmekte olup, gelişmelerden ayrıca bilgi vereceği Kamuoyuna saygı ile duyurulur

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER