Cumhurbaşkanı’ndan Yaşlı Vatandaşlara Telefonlu Uyarı

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’ün  sebep olduğu can kayıplarının  yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan kesim  olması sebebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 50 yaş üstü vatandaşları arayıp bir mesaj iletti.

Cumhurbaşkanı’ndan Yaşlı Vatandaşlara Telefonlu Uyarı

Koronavirüs ile ülke genelinde verilen amansız mücadelede tedbir kapsamında evden çıkmayın çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan risk grubunda olan vatandaşları arayıp sesli bir mesaj iletti.

DIŞARI ÇIKMAYIN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefon aracılığıyla ilettiği sesli mesajında yaşlı vatandaşlara “Virüsün ülkemiz genelinde bulaşma ihtimalini en az seviyede tutmak için gece gündüz çalışıyoruz. Virüs en fazla yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımıza bulaşıyor. En çok bu iki grubun ölümüne sebep oluyor. Bu bilgiyi aklınızdan çıkarmadan kendinize ve etrafınızdaki yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan yakınlarınıza dikkat etmenizi sizden istirham ediyorum. Bunun için öncelikle hijyen kurallarına kati suretle riayet etmeli, sosyal mesafeyi arttırmalı ve kesinlikle zorunda olmadıkça dışarıya çıkmamalısınız.” çağrısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 01:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER