Çanakkale Zaferinin 105. Yılı Sakarya’da Törenle Kutlandı

Serdivan ilçesinde, Çanakkale Zaferi'nin 105. Yıl Dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü kapsamında düzenlenen anma programında saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından Şehitliklere karanfil bırakıldı, program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Çanakkale Zaferinin 105. Yılı Sakarya’da Törenle Kutlandı

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıl dönümü nedeniyle Sakarya’nın Serdivan ilçesinde bulunan Sakarya Şehitliğinde anma programı düzenlendi. Gerçekleşen programa, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, İl Garnizon Komutanı Piyade Komando Albay Mustafa Köse, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan vekili Necdet Tömekçe, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak  katılım gösterdi.

SAYGI VE MİNNETLE 105. YIL

Anma Programı Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayıp, çelenk sunumunu, şehitliğe karanfil bırakılması şeklinde akış sağlanırken Vali Nayir’in şehitlik anı defterini imzalaması ardından tören, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dua edilmesiyle devam etti.
Zaferimizin 105. Yılı Yorgalar Mezarlığı'ndaki şehitliğe geçerek mezarlara kırmızı ve beyaz karanfil bırakılmasıyla son buldu.

ANI DEFTERİNİ İMZALADI

Şehitlik Anı Defterine duygu ve düşüncelerini yazan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Aziz Şehitlerimiz; Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Gününü idrak ettiğimiz bugünde, kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve Aziz Milletimizin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden sizleri saygı, rahmet ve minnetle anmak üzere huzurunuzdayız. Çanakkale Zaferi’nin özellikle genç nesillere iyi anlatılması ve bu şuurun aşılanması ecdadımıza ve şehitlerimize bir borcumuz olduğu gibi, istikbalimizin de teminatıdır. Birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi, huzurumuzu ve toplumsal barışımızı bozmaya yönelik hain saldırılara geçmişte olduğu gibi bugün de, yarın da asla izin vermeyeceğiz. Vatanımıza, geleceğimize, bayrağımıza ve aydınlık yarınlarımıza daima sahip çıkacağız. Ayrıca Aziz Milletimizin bekası ve devletimizin payidar kalması için son günlerde havada, karada ve denizde zorlu arazi ve hava koşullarında milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla görevlerini büyük bir kahramanlık ve fedakârlıkla yürüten Kahraman Mehmetçiklerimize sağlık, esenlik içinde kazasız, belasız, hayırlı ve başarılı görevler diliyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; tüm Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi, şükran ve minnetle anıyoruz” diyerek imzaladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER