Çanakkale Dik Duruşun Sembolüdür

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Çanakkale Zaferinin yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, bu zaferin dik duruşun bir sembolü olduğunu söyledi.

Çanakkale Dik Duruşun Sembolüdür

250 BİN ŞEHİD
Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Çanakkale Zaferi’nin 101.’inci Yıldönümünü kutlayarak, mesaj yayımladı. Başkan Püsküllü, İnsanlık tarihinin en büyük ve en çetin savaşlarından birinin yaşandığı Çanakkale’de ecdadımızın yine insanlık tarihinin en şanlı destanlarından biri olduğunu söyledi. Püsküllü şöyle konuştu,“ 250 bin şehidimizin, sayısız gazilerimizin ve ecdadımızın vatan ve Allah sevgisine karşılık olarak Cenab-ı Allah’ın milletimize bahşettiği ‘Çanakkale Ruhu’ milletimizin ve bütün mazlum milletlerin ‘Manevi Dinamiği’ olmuştur”
DİK DURUŞ
Çanakkale’nin dik duruşun, son yüzyıla damgasını vuran sembol olduğunu ifade eden Püsküllü, “Bu nedenle Çanakkale’yi iyi anlamalı ve zihnimizden hiçbir zaman çıkarmamalıyız. Orada hayatlarını hiçe sayan atalarımızı iyi tanımamız, o insanların yüreklerindeki cevheri keşfetmemiz gerekir. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nün 100.’üncü yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER