Başkan Yüce Açıkladı 'Tüm Etkinlikler İptal'

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında büyükşehire bağlı kültür sanat etkinliklerinin tamamının iptal edildiğini duyurdu.

Başkan Yüce Açıkladı 'Tüm Etkinlikler İptal'

SAKARYA'DA VİRÜS YOK!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezi'^nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Ekrem Yüce, "Koronavirüs ile mücadelemiz başarılı bir şekilde devam ediyor. Tüm personelimize teşekkür ediyor ve 14 Mart Tıp Bayramlarını kutluyorum. Salgın yayılımını önlemek için Sağlık Bakanlığımızın aldığı tedbirleri takip edip biz de kendi tedbirlerimizi alıyoruz. Sakarya'da koronavirüs vakası yok" dedi.

PROGRAMLAR İPTAL EDİLDİ

Koronavirüs ile mücadele kapsamında belediyeye bağlı ekiplerin aldığı tedbirleri tek tek anlatan Başkan Yüce, toplu taşıma araçlarında büyükşehir dışında ki tüm özel halk otobüsü, dolmuş veya taksilerde de dezenfektan çalışmalarına başlandığını bildirdi. Büyükşehir belediyesinde çalışan personellerin mesai giriş çıkışlarında ikinci bir emre kadar parmak izi sistemi de ortadan kaldırıldı. Başkan Yüce, "Bugünden itibaren tüm kültür sanat etkinliklerimizi süresiz olarak iptal ediyor, askıya alıyoruz" diye konuştu. Yüce'nin bu açıklamaları sonrasında kültür sanat etkinlikleriyle ilgili merak edilenler yanıt bulmuş oldu.

FIRSATÇILARA GÖZ YUMULMAYACAK

Koronavirüsün Türkiye'de bir hastada görülmesi üzerine bazı ürünlerle ilgili fırsatçılık yapan firmalara karşı denetimlerin yapıldığını belirten Ekrem Yüce, "Salgın nedeniyle fırsatçılık yapan, ürün stoklayan, fahiş fiyat uygulayan iş yerlerine Ticaret Bakanlığı'na bağlı ekipler ve büyükşehir zabıta ekiplerimiz tarafından sürekli denetimler devam etmekte ve devam edecektir. Bu konuda oldukça hassas davranıyoruz. Fırsatçılara kesinlikle göz yumulmayacaktır" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER