Bakkallar Odası Uyardı ‘Fırsatçıları İhbar Edin’

Sakarya Bakkallar Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, esnafı koronavirüs salgınına karşı dükkanlarda önlem almaya davet etti. Krizi fırsat bilip yeniden ortaya çıkan fırsatçılara da prim verilmemesi uyarısında bulundu.

Bakkallar Odası Uyardı ‘Fırsatçıları İhbar Edin’

GEREKLİ TEDBİRLERİ ALIN

Koronavirüse karşı ülke genelinde alınan tedbirlerin memnuniyet verici olduğunu belirten Başkan Akdardağan, “Dünya genelinde etkili olan salgın hastalık nedeniyle devletimiz ve yerel yönetimlerimiz önlemlerini iyice artırdı. Önlemler memnuniyet verici olmakla birlikte bu konuda herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Sağlık ve toplumsal acıdan hassas bir dönemden geçiyoruz. Özellikle odamız üyesi esnaflarımızdan salgına karşı duyarlılık göstererek gerekli tedbiri almasını ve dükkan temizliği ile gıda güvenliğine önem vermesini, yapılan uyarıları dikkate almasını önemle rica ediyoruz. Her zaman olduğu yine milletçe birlik içerisinde bu sıkıntıyı aşacağız” dedi.

FIRSATÇILARA GÖZ AÇTIRMAYIN

Her krizi fırsata çevirenlerin yine ortaya çıktığını söyleyen Başkan Akdardağan, “Virüs nedeniyle estirilen panik havasını fırsat gören sahtekarlar yine halkımızın cebine göz diktiler. Bir paket makarnanın fahiş fiyatlarla piyasada satıldığını gözlemlemenin yanı sıra ve bol bol stoklama yapılması yaygarası yapılıyor. Sokağa çıkma yasağı olacağı, özellikle makarna, dezenfekte ürünleri ve kuru gıda alımları yapılması yönünde vatandaşı panik havasına sokmaya çalışıyorlar. Sosyal medya aracılığıyla ya da internet üzerinden gıda pazarlayan fırsatçılara prim vermeyerek uyanık olalım. Bu tür fırsat vurguncularını, ürün stoklayanları, fahiş fiyat uygulayanları Ticaret Bakanlığına, odamıza veya ilgili ilçelerinde zabıta müdürlüklerine ihbarda bulunalım” şeklinde konuştu.

Son olarak zor gün dostu olan bakkallarda her türlü ürünün bulunduğuna ve stok yapmanın anlamsız olduğuna dikkat çeken Başkan Akdardağan, “Mahallelerimizin simgesi olan bakkallarımız da her türlü gıda ve ürün bulunmaktadır. Oyuna gelerek stok yapmanın hiçbir anlamı yok. Ekonominin can damarı, toplumsal dayanışmanın merkezi ve kara gün dostu bakkallarımız her keseye uygun alışverişin tek adresidir. Mahallelerimiz bakkallarıyla güzel olmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2020, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER