Aydınlar Ocakları’nın 39. Büyük Şurası

Dünya ve ülke meseleleri

Aydınlar Ocakları’nın 39. Büyük Şurası

Sakarya Aydınlar Ocağı, altı ayda bir yapılan ve 1-3 Kasım 2013 tarihleri arasında 39. gerçekleşecek olan büyük şuraya katılmak üzere Çanakkale’ye gidiyor.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Sakarya Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Cerrahoğlu, altı ayda bir yapılan Aydınlar Ocakları’nın, 1-3 Kasım 2013 tarihleri arasında 39. gerçekleşecek olan Çanakkale’deki büyük şuraya Sakarya’dan SAÜ SMYO Öğretim Üyesi ve Ocak Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Cerrahoğlu ve eşi, Başkan Yardımcısı İşadamı Cengiz Arslan ve eşi ile SAÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Yönetim Kurulu üyesi olan Yrd. Doç. Dr. Türker Fedai Çavuş’un katılacağını bildirdi.

 

Dünya ve ülke meseleleri

Şuraların genellikle Aydınlar Ocakları’nın şubelerinin olduğu illerde yapıldığını ifade den Cerrahoğlu, 39. şuranın da Çanakkale Aydınlar Ocağı’nın ev sahipliğinde yapılacağını söyledi. Şuralarda ocakların çalışmaları, varsa problemlerinin değerlendirilmesi yanı sıra, alanlarında uzman kişiler ile akademisyenlerin dünya ve ülke meseleleri ile ilgili günümüzü, ve geleceği ilgilendiren konularda tebliğler sunularak çalıştay grupları oluşturulduğunu ifade eden Cerrahoğlu; Şura sonunda; Şura sonuç bildirisi hazırlanarak basın yoluyla kamuoyuna duyurulmaktadır. Cerrahoğlu, şuraya 43 Aydınlar Ocağı Başkan, yöneticiler, üyeler ile bildiri sunacak olan akademisyenler ve vatandaşların katılacağını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2013, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER