Atabek ‘Kadınlar İçin’ SUBÜ’de

SUBÜ kadın personel ve akademisyenleri Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile gerçekleştirilen etkinlikte bir araya geldi. AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’in katılım gösterdiği etkinlikte önemli noktalara değinildi.

Atabek ‘Kadınlar İçin’ SUBÜ’de

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi(SUBÜ) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı’nda yer alan lokalde kadın personel ve akademisyenlere yönelik yönelik bir etkinlik düzenlendi.

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve eşi Firdevs Sarıbıyık’ın da yer aldığı programda kadınlarla söyleşi gerçekleştirildi. Program sonunda Rektör Sarıbıyık tarafından Atabek’e Ferizli Meslek Yüksekokulu akademisyenleri tarafından tasarlanıp üretilen şal, eşi Firdevs Sarıbıyık tarafından ise çiçek takdim edildi.

SAKARYA TARİHİNE GEÇECEKSİNİZ

Sembolik değeri olan günlerde bir araya gelmenin avantajları olduğunu belirten AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek,

“Elimizden geldiğince rektörümüze destek olmaya çalışıyoruz. Kendisi SUBÜ’nün şartlarının iyileştirilmesi, her türlü imkânın artması, personellerin refah içerisinde çalışmasının sağlanması ve öğrencilerin daha iyi hizmet alması için büyük bir gayret ve mücadele içerisinde. Ben bu mücadeleye bizzat şahit olanlardanım. İyi bir diyaloğumuz ve istişare mekanizmamız var. SUBÜ’nün çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Güzel gelişmeler olacak. İlerleyen zamanlarda bunları parça parça paylaşacağız. Bu süreçte sizlerin destekleri çok önemli. Bu destek olmadan rektörümüzün yükü tek başına kaldırması mümkün değil. Siz Sakarya tarihine ikinci üniversitenin tarihini yazan kişiler olarak geçeceksiniz. Bu basit değil, önemli ve anlamlı bir iş. Çok ciddi bir çalışma, vizyon ve azim var”

ifadelerini kullandı.

KADIN VE ERKEKLER EŞİT HAKLARA SAHİP OLMALI

Herkesin eşit olmasının mümkün olduğuna inanmadığını söyleyen Atabek,

“Bence herkes biricik ve tek. Bu dünyada birinin eşitini bulmak imkânsız. Biz kadın siyasetçiler olarak kadın ve erkeklerin eşit hak ve imtiyazlara sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Kadınların da kendilerini her alanda temsil etmeleri, gönülleri istediği şekilde çalışmaları önemli. Sakarya’dan bir tane kadın milletvekili var. Kadınların temsiliyeti arttıkça doğal olarak kadınlarla ilgili sorunlar daha çok konuşulur ve gün yüzüne çıkar hale geldi. Özellikle bürokraside olmak üzere kadınların sayısı her alanda artmalı. Allah kadının beynini erkeğin beyninden bu kadar farklı yarattıysa hangi işin ucundan tutuyorsak tutalım kadın beynine de orada ihtiyaç var demektir. İş hayatında olmanız bu noktada çok anlamlı.”

Şeklinde konuştu.

EŞİT DEĞİL EŞ OLMAK ÖNEMLİ

Eşit olmak ve eş olmak kavramları üzerine düşünülmesi gerektiğini vurgulayan Rektör Sarıbıyık, 

“Burada çok sevdiğim bir kişiden duyduğum bir örnek aklıma geliyor. İki ayakkabı eşit midir yoksa eş midir? Eğer eşit olarak düşünürsek sağ ayakkabıyı sol ayağımıza giydiğimizde hem ayağımıza hem ayakkabıya eziyet etmiş oluruz. Taş yerinde ağırdır sözünün önemi burada ortaya çıkıyor. Her işle ilgili olarak birer eş olunduğunun farkında olmamız gerekiyor. Dünya Kadınlar Günü sadece Batılı kadınların hakkı olmaktan öte mazlum milletlerdeki kadınların haklarına da sahip çıkılacağı bir gün olmasını temenni ediyorum. Yeni bir üniversite olarak yapmış olduğunuz işlerin ve fedakârlıkların farkındayız. Kadınlar gününüz kutlu olsun. Hem iş hem aile hayatınız huzurla dolsun.”

subü

subü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER