'Amatör Kulüplerde Yöneticilik Yapanlar Birer Kahramandır'

Sakarya’da Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba’yı makamında ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak yaptığı açıklamada, “Toplumumuzu tehdit eden uyuşturucu, alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıklarından kurtarmanın en önemli alanlarından bir tanesi amatör spor kulüpleridir” dedi. 

'Amatör Kulüplerde Yöneticilik Yapanlar Birer Kahramandır'

Bir dizi ziyaretler için Sakarya’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sakarya Spor Salonu ziyareti sonrası Kano yarışlarının yapılacağı Mollaköy Göleti'ne gitti. Burada yetkililerden bilgi alan Bak, daha sonra Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba’yı makamında ziyaret etti. Burada bilgi alan Bakan Osman Aşkın Bak bir açıklama yaptı. 

“Amatör kulüplerde yöneticilik yapanlar birer kahramandır” 
Bakan Bak yaptığı açıklamada, “Mahallelerdeki en önemli gücümüz gençlere özellikle onlar ulaşıyor. Özellikle tabi amatör spor kulüplerimize biz destek veriyoruz. Cumhurbaşkanımız da amatör kümede futbol oynamış, hele hele yöneticilik yapmış sporun içerisinden gelen birisi ve Türkiye’de ilk defa amatör kulüplerine malzeme desteği veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyken kendisidir. Amatörlere olan desteği artırarak onlar için sahalar, tesisler yaptırmıştır. Onun verdiği talimatla biz her yerde saha, stat yapıyoruz. Gençlerimize hizmet etmek için. Sakarya’nın amatör takımları kuvvetli. Belediye başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz, bu güzel bina için. 217 kulübün yer aldığı Sakarya hem Türk futbolunda hem Türk sporunda önemli yere sahip. Aynı zamanda bizim önemsediğimiz konu; gençlerimizin spor yapması çok önemli. Toplumumuzu tehdit eden uyuşturucu, alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıklarından kurtarmanın en önemli alanlarından bir tanesi amatör spor kulüpleridir. Bana göre amatör spor kulüplerine yöneticilik yapan abilerimiz, başkanlarımız, yöneticilerimiz birer kahramandır. Ben de böyle tanımlıyorum, onlar mahallenin çocuklarını kötü alışkanlıklardan sıyırıp sahalara taşıyorlar. Onları bu sahalara taşıyor, sporla, güzel ahlakla, sporun gücüyle buluşturuyorlar. Amatör ruh çok önemli, bende o ruhun içerisinden geliyorum. Amatör kulüplerde yöneticilik yapanlar birer kahramandır” dedi.
Daha sonra yeni açılan Sakarya Atatürk Stadyumu'nda incelemelerde bulunan Bakan Bak, stadı inceleyerek bilgi aldı. Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Sakarya Gençlik Kolları Kongresine katılmak üzere Atatürk Spor Salonu'na geçti. 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2018, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER