ALTAY TANKI KARASU'DA ÜRETİLECEK

Savunma Sanayi Müsteşarlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Kara Kuvvetler Komutanlığı’nın günümüz ihtiyaçlarına cevap veren modern bir tanka sahip olması için yürütülen ihale sürecinde karara varıldı. Milli ana muharebe tankı Altay’ın seri üretimi ve Altay tankına motor geliştirilmesi için başlatılan projede BMC ile sözleşme görüşmelerine başlanması kararlaştırıldı.

ALTAY TANKI KARASU'DA ÜRETİLECEK

“Karasu’da Üretilecek”

Kara Kuvvetleri’nin günümüz ihtiyaçlarına cevap veren modern bir tank olan Altay OTOKAR’ın Arifiye’deki fabrikasında üretiliyordu. Tankın seri üretimi ve motor geliştirmeleri BMC’nin Karasu ilçesinde yapacağı fabrikada gerçekleştirilecek. Karasu’da yaklaşık 2 bin 500 dönüm arazi üzerine yapılacak olan fabrikada Milli Savunma alanında Altay tankı ile birlikte çok sayıda milli ürün geliştirilecek.

 “İş İstihdamında Büyük Artış”

BMC firması, Karasu’da kendilerine tahsis edilen alanda kuracağı fabrika, 2019 sonunda üretime başlayacak. Bu sonuç ile binlerce bölge insanına iş istihdamı sağlanması bekleniyor.

“Altay Tankımız Karasu’da Hayat Bulacak”

Karasu’yu artık tüm dünya tanıyacak diyen Başkan Mehmet İspiroğlu; “Geçtiğimiz dönemlerde, Karasu Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak demiştik. Yapılan yatırımlarla görüyoruz ki, biz artık ülkemizin önemli ve adından söz ettiren ilçelerinden biriyiz. 2023 hedefleri büyük olan ülkemizin hayata geçireceği en büyük yatırımlarından biri olan Altay Tankının da Karasu’da üretilecek olması bizleri heyecanlandırıyor. Hükümetimizin güçlü eliyle, BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ’nin yaptığı yatırımlarla artık Karasu Savunma Sanayi denilince akla gelen ilk isim olacak. Bir ülkenin kalkınmasında üretim olmazsa olmazı olduğu gibi, şehirlerin kalkınmasında da üretim olmazsa olmazımızdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER