Alemdar ‘Çanakkale En Büyük Gücümüz’

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Alemdar ‘Çanakkale En Büyük Gücümüz’

MUKADDES EMANET

Tarihte eşine az rastlanır kahramanlık destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin, Kurtuluş Savaşı’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olduğunu ifade eden Başkan Alemdar, tarihten silinmek istenen bir milletin bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen canı pahasına vatanını nasıl savunduğuna dikkat çekerek

“Millet olarak yokluklar içindeyken bile Çanakkale geçilmez dedirten sağlam inancın, sarsılmaz bir ruhun mirasçılarıyız. Geleceğimizin teminatı dün olduğu gibi bugün de işte bu ruhtur, bu inançtır. Çanakkale Zaferi sadece geçmişimizin bir aziz hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün en güçlü ilham kaynaklarından biri olarak da milletimizin hissiyatında son derece önemli bir yere sahiptir. Milletçe şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşımakta kararlıyız.” diye belirtti.

TÜRK MİLLETİ’NE GALİP GELEMEZ

Çanakkale ruhuna sahip çıkıldığı müddet hiçbir gücün Türk milletine karşı galip gelemeyeceğini vurgulayan Başkan Yusuf Alemdar, “Bu inançla Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER