ADAPAZARI BELEDİYESİ'NDEN ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER'E GECE

Adapazarı Belediyesi “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” nedeniyle Çark Mesire’de Şehit aileleri ve Gazilere yönelik program düzenledi.

ADAPAZARI BELEDİYESİ'NDEN ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER'E GECE

  Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümü nedeniyle düzenlenen programa Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Adapazarı İlçe Kaymakamı İsmail Gündüz, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Garnizon Komutanı Emin Dursun, Tugay Komutanı Bahri Gürhan, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Mutlu Işıksu, Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli, Adapazarı İlçe Emniyet Müdürü Recep Tepebaş, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve Belediye Başkan Yardımcıları katıldı. Gecenin açılışı Orhan Cami İmamı Orhan Beşer’in okuduğu Kuran’ı Kerim tilaveti  ve Maltepe Mahallesi İmamı Vahit Yeniay’ın okuduğu Kaside ile başladı. Gecede yemek sonrası duayı ise İl Müftüsü İlyas Serenli yaptırdı.

COŞ ve DİŞLİ MASALAR GEZDİ

Geceye katılan Vali Hüseyin Avni Coş ve Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, şehit aileleri ve Gazilerin bulunduğu masaları tek tek gezerek sohbet ettiler. Vali Coş ve Başkan Dişli şehit ve gazi ailelerinin çocuklarıyla yakından ilgilendi. Gecede ilk konuşmayı yapan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “ Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101.yıldönümünü kutlamanın büyük sevinci ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşıyoruz. Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuş, tarih akışı üzerinde Türk Milleti, belirleyici bir rol oynamıştır.” dedi.

Son günlerde yaşanan olaylarla ilgili açıklama yapan Başkan Dişli, “ Bugün yine vatanımıza yönelik saldırılar tüm acımasızlığıyla devam ederken canını hiç düşünmeden ortaya koyan aziz şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Onların bizler için ve kutsal vatan topraklarımız için; göstermiş oldukları bu kahramanca fedakârlıklarla ülkemiz, sonsuza kadar var olacaktır.Bu duygu ve düşüncelerle “ bu toprak için toprağa düşmüş” şehitlerimizi saygıyla yad ediyor, değerli gazilerimize saygılarımızı sunuyorum”dedi.

ŞÜKRANLA ANIYORUZ

Başkan Dişli’den sonra konuşan Vali Hüseyin Avni Coş, “Bizleri bu akşam  bir araya getiren değerli Adapazarı Belediyemiz ve Başkanına teşekkür ediyorum. Aziz şehitlerimizi başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Türk büyüklerini ebediyete intikal eden gazilerimizi de rahmetle şükranla anıyorum. Bugün burada hür,b ağımsız ve huzur içinde yaşayabiliyorsak elbette bu şehitlerimizin gazilerimizin kahramanlıkları sayesindedir. Onlara ne kadar teşekkür etsek, şükretsek azdır. Vatana olan milli ve manevi değerlerimize olan bağlılıklarını canlarıyla gösteren bu kahramanlarımız milletimizin göz bebeğidir. Onların valizi olan şehit yakınlarımız da gazilerimiz de aynı şekilde her zaman milletimizin gönlünde kalbinde yer edinmiş olan seçkin bir camiadır. Onları sadece belirli günlerde değil , her zaman milletimiz hatırlamakta ve her zaman onlara sevgisini ve saygısını ifade etmek için gereğini yapmaktadır. “dedi.

FIRSAT VERİLMEYECEK

Vali Coş, son günlerde yaşanan terör olaylarıyla ilgili de konuşarak “Bugün hür ve bağımsız bir şekilde yaşayabilmek, bayrağımızı yurdumuzun her köşesinde  dünyanın her yerinde dalgalandırmak için askerimiz, polisimiz, jandarmamız gerektiğinde dönmeyi düşünmeden üstlendikleri vazifeyi en iyi şekilde yapmak için canlarını feda etmekten kaçınmadan görevlerini yerine getirmeye devam etmektedirler. Terör tehdidi üzerinden ülkemize birlik ve bütünlüğümüze, Türkiye’ nin daha da büyümesine ,bir dünya devleti olmasına ,bir dünya gücü olmasına razı olmayanlar birlik ve beraberliğimizi sabote etmek isteyenler Türkiye’yi zayıf ve küçük düşürerek içeriye hapsetmnek için uğraşıyorlar. Ülkemizi dünyadan koparmak için terör tehlikesini terör tehdidini yoğun bir şekilde günlük hayatımıza yaygınlaştırılmaya çalışılmaktadırlar. Ancak devletimiz aziz milletimizin de desteği ile güvenlik kuvvetlerimizin kahramanca çalışmalarıyla bu tehlikeyi ortaya çıktığı her yerde bertaraf etmek için gerekeni yapmaktadır. Sivil vatandaşla terör üstü ayırt etmek için sivil halkı kalkan gibi kullanmaya çalışanlara müsaade etmemektedirler. Güvenlik kuvvetlerimiz bir masum insanın burnunun bile kanamaması için büyük hassasiyet göstermektedirler. “diye konuştu.

SÖZDE AYDINLAR

Vali Coş, içerde ve dışarıdan ülkeyi bölmeye çalışan güçlerle ilgili d ekonuşarak ,”Hal böyleyken terör örgütüne ve terör örgütünü Türkiye’ye musallat eden uluslar arası düşmanların sözcülüğünü üstlenen bir takım sözde aydınların, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni  katil, güvenlik kuvvetlerimizi de katiller olarak göstermeye çalışmış olmalarını maalesef teessüfle görmekteyiz. Hiçbir vicdan, ahlak, insaf hukuk tanımayan bu anlayışa karşı elbette milletimizin sağduyusu ile ve duası ile görevini yapan güvenlik kuvvetimiz ve devletimizin tüm ilgili kurum ve kuruluşları yılmadan usanmadan, bu tür yıkıcı ve istismar edici propagandalara aldırmadan görevini en iyi şekilde yapmaya gayret etmektedir. Bugün burada bir araya gelmemizi sağlayan güvenlik kuvvetlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. İnşallah birliğimizi beraberliğimizi bozmak isteyenlere inat olarak milletimizin arasına fitne ve fesat sokmaya çalışanlara asla itibar etmeden onlara aldırmadan bir olmaya diri olmaya devam edeceğiz. Tüm düşmanlarımızın kurdukları tuzakları Allahın yardımıyla aşacak ve başarıya ulaşacağız. Türkiye’nin bir bölgesel güç bir dünya devleti olmasını engellemeye çalışanlar asla muvaffak olamayacaklar. Büyük Türkiye’nin adım adım kurulmasına gelişmesine hepimiz şahit olacağız. İnşallah burada bulunan evlatlarımızı daha iyi, daha güçlü bir Türkiye’yi armağan etmek için gerekirse bizde şehit olmaktan gazi olmaktan bir an bile duraksamadan üstlendiğimiz görevi yerine getirmekten kaçınmayacağız.”dedi.

DUYARLI OLACAĞIZ

Son olarak halkın olaylara karşı duyarlı olmaları ve devletine güvenmelerini isteyen Vali Coş, “Kendimizde iyi bir  fert  duyarlı bir vatandaş olarak olarak demokrasinin bize verdiği imkanları hak ve yetkileri en iyi şekilde kullanarak milletimiz arasında fitne fesat  çıkarmaya çalışanlara karşı tepkimizi de demokratik bir şekilde ortaya koymaya çalışarak yetkiyi kullanarak terörü fikir özgürlüğü gibi göstermeye çalışan terör sevicileri hak ettiği cevabı vermek suretiyle demokratik tepkimizi ortaya koymak suretiyle inşallah bizde üzerimize düşeni dün olduğu gibi bugün de yerine getirmeye çalışacağız” dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER