AÇILACAK DENMİŞTİ AMA HALA SES SEDA YOK!

Sürücü adaylarının 45 günde ehliyet almalarına imkan sağlayan elektronik ehliyet sınav sisteminin Sakarya'da da açılacağı söylenmişti. Ancak aradan 5 ay geçmesine rağmen konuyla ilgili adım atılmadı.

AÇILACAK DENMİŞTİ AMA HALA SES SEDA YOK!

Sakarya'nın çevre illerinde var olan Ehliyet E-Sınavı kolaylığının 2018 yılı itibariyle ilimizde de hayata geçirileceği Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından geçtiğimiz Aralık ayında açıklanmıştı. Ancak aradan geçen 5 aylık süreye rağmen somut bir adım atılmadı. Açıklamaların ardından Kocaeli'de 3, Düzce'de ise 1 elektronik ehliyet sınav merkezi açılırken Sakarya hala bu sistemle tanışamadı.

Elektronik ehliyet sınavı kayıtları alan ve sürücü adaylarını sınav için çevre illere göndermek zorunda kalan sürücü kursları konuyla ilgili hem kendi hem de vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi açısından İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin konuyla ilgili bakanlıkla görüşerek netice almasını bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ise E-Ehliyet ile ilgili somut adımları ne zaman atacağı merak konusu oldu.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER