8 YAŞINDAKİ MERYEM'DEN DUYGULANDIRAN DAVRANIŞ!

Dünya Şampiyonu Motorcu Kenan Sofuoğlu’nun da katıldığı İHH’nın Yetim çocuklara bisiklet dağıtım töreninde yaşanan bir olay oradakileri duygulandırdı.

8 YAŞINDAKİ MERYEM'DEN DUYGULANDIRAN DAVRANIŞ!

İHH’nın Serdivan Trafik parkta düzenlediği ‘50 Yetime 50 Bisiklet’ törenine kendisine bisiklet verilen ancak bu bisiklet ile bir tur attıktan sonra geri getirip ‘Benim Evde bisikletim var, bunu hiç bisikleti olmayan birine verin’ diyen 8 yaşındaki Meryem Çiçek damga vurdu.

Yetim Dayanışma Günleri kapsamında İHH Sakarya Temsilciliği, Serdivan Belediyesi ile birlikte 50 yetim çocuğa 50 bisiklet dağıttı. Serdivan İlçesi Trafik Park'ta gerçekleşen dağıtım törenine Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İHH Genel Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, Mavi Marmara Derneği Başkanı İsmail Yılmaz, İHH Bölge Başkanı Ruhi Ademoğlu, İHH Sakarya Temsilcisi Sebahattin Aydın, ve yetim çocuklar katıldı.

Bisiklet dağıtım töreninde yaşanan bir olay ise oradakileri duygulandırdı. Kendisine de bisiklet verilen 8 yaşındaki Meryem Çelik bisikleti iade etmek istedi. Sebep olarak ise kendisinin evde bisikleti olmasını göstererek bu bisikletin hiç bisikleti olmayan birine verilmesini istedi.

8 yaşındaki çocuğun bu davranışı karşısında oldukça duygulan görevliler Meryem Çiçek’i güçlükle ikna ederek bisikleti almasını sağladılar.

HABER : RAMİZ KAAN OKTAR
(Sakarya Yeni Haber Gazetesinde alıtılanmıştır)

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER