Adapazarı’ndan Hayvanseverlere Mutlu Haber 7 Saatte 135 Kulübe

Adapazarı Belediyesi’nin desteği ile üniversite öğrencileriyle ilgili dernek ve kulüplerin ortaklaşa düzenlendiği etkinlikte, 7 saatte tam 135 kulübe inşa edildi.

Adapazarı’ndan Hayvanseverlere Mutlu Haber 7 Saatte 135 Kulübe

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “Sahipsiz hayvanların yaşam şartları daha iyi olsun düşüncesiyle hep birlikte gayret etmeye devam edeceğiz. Yoğun bir şekilde çalışan, emek veren ve bizlerle olan hayvanseverlerimize çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Adapazarı Belediyesi’nin desteği ve hayvanseverlerin ortak çalışmalarıyla, sahipsiz hayvanlara daha uygun ortam oluşturmak ve yaşam şartlarını iyileştirmek amacıyla Taşkısığı Mahallesi Besleme Alanında kulübe yapma etkinliği düzenlendi. Etkinliğe, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Başkan Yardımcıları Fatih Çelikel ve Yusuf Özden, Temel İhtiyaç Derneği, Ahtapot Gönüllüleri Derneği, üniversite öğrencileri, SAÜ Genç TEMA, SUBÜ Genç TEMA, SAÜ Doğa ve Hayvanları Koruma Kulübü, Sakarya Genç Kızılay üyeleri ile çok sayıda hayvansever katıldı.

7 SAATTE 135 KULÜBE

Yedi saat süren etkinlikte sahipsiz hayvanlar için 135 adet kulübe yapıldı. Etkinliğe katılan hayvanseverlerin oldukça mutlu olduğu gözlenirken konu ile ilgili düşüncelerini aktaran Huysuz İhtiyar Hayvan ve Çevre Aktivistleri Dernek Başkanı Ramazan Ölçer,

Bizim çok güzel ve özel bir gün. Adapazarı Belediyesi’nin bu alandaki duyarlı ve gayretli çalışmalarından oldukça memnunuz. Mutlu Işıksu Başkanımıza ve ekibine, burada bizlerle olan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.”

şeklinde konuştu.

mutlu ışıksu

adapazarı

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 18:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemalettin Duman
Cemalettin Duman - 1 yıl Önce

Sahipsiz her hayvana sahip çıkılmalı ve sokakta kalan hayvanların yaşamını kolaylaştırmak insanı görevdir bu görevi gönüllü yapan kardeşlerimizden ALLAH razı olsun; Ne varki sokak hayvanlarının çoğalmasinda zenginlerin ve çocuğunun herdediğinin olmasını isteyen birçok kişi Tatilde yaşadığı sezonluk evlerinde veya normalde de çocukları bir gayvan istiyor ebeveyn çocuğum istiyor deyip bir hayvan alıyor ya tatil bitince ya hevesleri geçince veyahut gidecekleri yere getiremeyecekleri için edindikleri hayvanı sokağa bırakanlar daha sonra da Hayvan severler gibi çıkıp bağırıp çağiriyirlar sanki haklılar gibi. Öyle lerine yuh be denir

SIRADAKİ HABER