VATANDAŞIN TRAFİK SİGORTASI İSYANI!

Hazine Müsteşarlığı tarafından 12 Nisan’da belirlenerek yürürlüğe konulan Zorunlu Trafik Sigortası tavan fiyat uygulaması sonrasında Trafik Sigortası Poliçesi kesmeyen ya da teklif vermeyen şirketlere ceza yazılacağı belirtilmesine rağmen birçok firma sistemlerini yavaşlatması ve ya daha önce istenmeyen şartlar koyması vatandaşları isyan ettirdi.

VATANDAŞIN TRAFİK SİGORTASI İSYANI!

ZORLU ŞARTLAR GETİRİLDİ

Hazine Müsteşarlığı’nın zorunlu olarak yürürlüğe soktuğu ve sigorta şirketlerinin kabul etmek istemediklerini açıkladığı taban fiyat uygulaması sonrasında özellikle Zorunlu Trafik Sigortası için sigorta acentelerine başvuran vatandaşlar işlemlerinin gerçekleştirilmediği gerekçesiyle isyan etti.

Zorunlu Trafik Sigortası’nda teklif verme zorunluluğu getirilen şirketler önce taksitli satışı kaldırdı ardından sıfır araç almış olan ya da ilk kez araç sahibi olacaklara da yalnızca Zorunlu Trafik Sigortası kesmeyerek ferdi kaza sigortası ya da konut sigortası yaptırma zorunluluğu getirdi.

Bazı firmalar ise satışta kullanılan kredi kartının sigortayı yapan kişiye ait olma zorunluluğu istedi.

 

SİSTEM YAVAŞLADI

Öte yandan birçok sigorta şirketinin sayfalarını kapaması ya da sistemlerini yavaşlatması sebebiyle acenteler önünde uzun kuyruklar oluşurken çok sayıda vatandaş ise sigortasını yaptıramadığı için ceza ödemeye maruz kalıyor. Geciken ve yapılmayan sigortalar sebebiyle vatandaşlar isyan ederken acentelerde çalışanlar ise tepkiye maruz kalıyor

 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER