TOYOTA'DAN MESLEKİ TEKNİK EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sakarya Üniversitesi ile imzaladığı işbirliği protokolü kapsamında mesleki ve teknik eğitime destek faaliyetlerine devam ediyor. Fabrika, geçtiğimiz dönemde Arifiye MYO’nun öğrencilerini ağırlamasının ardından öğretim görevlileriyle de bir araya geldi.

TOYOTA'DAN MESLEKİ TEKNİK EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Öğrencilerin güncel teknolojiyle eş zamanlı eğitim alarak mesleki bilgi ve becerilerini artırmalarını hedefleyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sakarya Üniversitesi ile yürüttüğü işbirliğiyle bulunduğu bölgeye değer katmaya devam ediyor. Geçtiğimiz Kasım ayında Arifiye MYO öğrencilerini fabrikada ağırlayan ve eğitimler veren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, okulun öğretim görevlileriyle de bir araya geldi. Yarım gün süren aktivitede pres, kaynak, boya ve montaj fabrikalarında gözlem imkanı ve üretim yetkililerinin sunumları gerçekleştirilirken, sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli teknik personel ile ilgili beklentiler ve çözüm önerileri değerlendirildi.

Programda sektöre nitelikli işgücü yetiştiren teknik ve mesleki okulların eğitim kalitelerine özel önem gösterdiklerinin altını çizen Toyota Otomotiv Sanayi Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk, “Bu anlamda hem Sakarya Üniversitesi ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde staj programları, fabrika gezileri ve ekipman hibelerine, hem de ulusal bir faaliyete dönüştürerek Türkiye’nin her yerindeki teknik okullara yönelik gerçekleştirdiğimiz araç bağışlarına hız kesmeden devam ediyoruz. Tüm bu faaliyetlerimin yanında eğitimde başarının temel faktörünün öğretmenler olduğu inancıyla öğretim görevlilerimizi de fabrikada ağırlayıp görüş alışverişi yapmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER