Müteahhitler Birliğinde Bayrak Değişimi!

Kadir Savaş'ın başkanlığını yaptığı Sakarya Müteahhitler Birliği Derneği'nin 4. olağan genel kurulunda tek listeyle yönetime aday olan Murat Bayrak dernek yeni başkanı olarak seçildi. Eski Başkan Kadir Savaş görevi teslim ederken “Gençlerin önünü açtık” derken yeni başkan Murat Bayrak ise birliktelik mesajı verdi.

Müteahhitler Birliğinde Bayrak Değişimi!

Sakarya Müteahhitler Birliği'nin 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı, SATSO Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. 4 dönemdir derneğin yönetim kurulu başkanlığını yürüten Kadir Savaş, görevini Sakarya’nın genç ve başarılı müteahhitlerinden Murat Bayrak’a devretti. Tek liste halinde yapılan seçimde toplam 84 üyenin yer aldığı Derneğin 71 üyesi oy kullanma vasvına sahip oldu. Bu 71 üyenin 44’ü imza atarak genel kurulda açık oylama şeklinde gerçekleşen seçimde Murat başkan 4. Dönem Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı oldu.

 

ÜST DÜZEY KATILIM

Toplantıya Ak Parti Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Mustafa İsen,  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan Belediye başkanı Yusuf Alemdar, Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın, Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası(SESOB) Başkanı Hasan Alişan, TÜMSİAD Başkanı Murat Kesik, MÜSİAD Başkanı Ahmet Genç, ilçe belediye başkanları sivil toplum kuruluş başkan ve temsilcileri, dernek üyeleri katıldı. Protokol üyeleri de sırayla konuşma yaparken, Genel Kurul’un hayırlı olmasını diledi ve yeni yönetimi kutladı.

 

YENİ BAŞKAN MURAT BAYRAK
Süleyman Baş, R. Zeynep Alkan, Adem Tok ve Hakan Arslan’dan oluşan Divan heyeti kongreyi yönetti. Toplantıda protokol üyeleri konuşmalarda bulundu. Mevcut Başkan Kadir Savaş, emeği geçenlere ve 4 dönemdir yönettiği başkanlık görevini, Murat bayrak’a devir etti. Başkan Kadir Savaş, gençlerin önünü açmak için görevi devir ettiğini söyledi. Genel Kurulda Müteahhit Murat Bayrak, listesini sunarak yönetime aday oldu. Genel kurulda sunulan tek liste olan Bayrak'ın listesi, oylamaya sunularak kabul edildi.

2 Başkan El Ele Dostca 

Derneğin mevcut başkanı Kadir Savaş, oylama sonrasında yaptığı konuşmada başkanlık yaptığı dönem boyunca kendisine destek olduğu için yönetime gelen Murat Bayrak'a teşekkür etti. Öte yandan Başkan Kadir Savaş, Birliğin kuruluşundan bu yana emeği geçen herkese teşekkür ederek, belli bir noktaya derneği getirdiklerini bundan sonra Murat Bayrak ve ekibine de başarılar diledi. Yeni başkan Murat Bayrak ise Kurucu başkan Orhan Ünver, 4 dönem başkanlık yapan Kadir Savaş ve tüm yönetici arkadaşlara emeklerinden ötürü teşekkür ederken, görevi laik gören tüm birlik üyelerine şükranlarını sundu. Birliktelik mesajı verirken, büyük hedeflerinin olduğunun da altını çizdi.

 Sakarya Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Listesi

 Yönetim kurulu
Murat Bayrak
Murat Kotan
Cengiz Bayar
Burhan Çubukçu
Ali Çelik
Hakkı Akyüz
Adem Tok
Haldun Bilek
Hakan Arslan 
Sabri Atak
Ahmet Zahit Elmas
Yavuz Kaya
Süleyman Baş

 

Yönetim kurulu yedek üyeler
Murat Alemdar
Beşir Tüysüz
Hayrettin Kovacıoğlu
Muhsin Baba
Devrim Yüksel
Alparslan Gürses
Zeynep Alkan
Serkan Esmer
Burhan Tan
İsmail Filizfidanoğlu
Mehmet Gözyuman
Erhan Yağcı
Hüseyin Yavuz Yiğit

 

Denetleme kurulu
Hüseyin Gençali
Ahmet Bayraktar
Köksal Saltık

 

Denetleme kurulu yedek
Mustafa Say
Recai Sandıkçı
Abdullah Ertürk

Yüksek istişare kurulu
Orhan Ünver
Kadir Savaş
Tayyip Kaba
Yahya Büyüksaraç
Hüseyin Abalı
Yüksel Avşar
Alaattin Yeşilyurt
Ali Çelik
Mükerrem Koç

 

Üst kurul temsilcileri 
Murat Bayrak
Murat Kotan
Kadir Savaş
Orhan Ünver
Cengiz Bayar
Recep Çepni

 

Üst kurul temsilcileri yedek
Köksal Saltık
Alparslan Gürses
Sabri Atak
İbrahim Kayha
Zeynep Alkan
Selma Akbaba

 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2016, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER