İşe Devam Desteğine Dair Merak Edilenler

3 kamu bankası kurumsal ve ticari ölçekteki firmaların işletme sermayesi ihtiyaçları için "İşe Devam Kredi Desteği"ni hayata geçireceğini duyurdu. Haberi gören vatandaşlar "İşe Devam Kredi Desteği şartları nelerdir?" sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. İşe Devam Kredi Desteği ile ilgili merak edilenler…

İşe Devam Desteğine Dair Merak Edilenler

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından müjdelenen Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında uygulamaya geçecek İŞ’E DEVAM DESTEĞİ, salgından olumsuz etkilenen KOBİ, kurumsal ve ticari firmaların ihtiyaçlarına yönelik desteği karşılamak amacı ile hayata geçiriliyor.

Kamu bankaları ve katılım finans kuruluşlarının hayata geçireceği “İŞ’E DEVAM DESTEĞİ” KOBİ ve KOBİ dışı işletmelere kredi limitleri imkanı sunuyor.

İŞE DEVAM KREDİ DESTEĞİ ŞARTLARI NELER?

Söz konusu destek için herhangi bir sektör ayrımı gözetilmeksizin salgından ekonomik olarak olumsuz etkilenen tüm firmalar başvuruda bulunabilecek. Kredi desteğini kullanmak isteyen firmalarda, şubat sonu itibarıyla kayıtlı çalışan sayılarında azaltma yapmamaları koşulu aranacak. Kredi desteği, 6 ay anapara ve faiz ödemesiz, toplam 36 ay vadeli ve yıllık yüzde 7,5 faiz oranlı olacak.

İŞE DEVAM KREDİ DESTEĞİNE KİMLER BAŞVURABİLİR?

Korona virüs salgını nedeni ile ekonomik olarak olumsuz etkilenen tüm firmalar başvuruda bulunabilecek.

işe devam

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER