Altuğ ‘Yerel Ekonomi Direnmeli’

SATSO Başkanı Altuğ, Koronavirüs nedeniyle yerel esnaf ve ticaret erbabının sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirterek bir açıklamada bulundu.

Altuğ ‘Yerel Ekonomi Direnmeli’

SOSYAL MESAFELERE DİKKAT

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı A.Akgün Altuğ,  Sakarya’da AVM’lerde faaliyet gösteren bir çok ulusal markanın dükkanlarını kapattığını dile getirerek “Ulusal markalar ülke genelindeki aldıkları karara istinaden AVM’lerdeki faaliyetlerini geçici bir süreliğine ertelemiş durumdalar. Yerel esnaf ve ticaret erbabımızın bu süreçte sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. İçinden geçtiğimiz bu dönemde, kısıtlı çalışma saatleri ve kısıtlı personel istihdamı ile maksimum tedbirle, sosyal mesafelere dikkat ederek faaliyetlerini sürdürmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

YEREL EKONOMİYİ BESLEYECEKTİR

Başkan Altuğ açıklamalarının devamında,” Söz konusu durum daha önce tecrübe edilmemiş olağan dışı bir süreçtir. İnsan sağlığının çok önemli olduğunun bilinci ile halkın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde işletmelerimizin ayakta kalabilmek için her türlü tedbiri alarak çalışmalarını yürütmeleri ve ticari faaliyetlerine kısıtlı da olsa devam etmeleri önem arz etmektedir. Yerel esnafın ayakta kalması, yerel ekonomiyi besleyecektir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER