Altın Fiyatlarında Artış… En Çok O Altına Rağbet Var

Ülkemizin çeşitli şehirlerinde 535 TLyi gören çeyrek altın fiyatları, düğün mevsimi öncesi vatandaşları sıkıntıya soktu. Vatandaşlar çeyrek altın fiyatları yükselince alternatifi gram altında buldu.

Altın Fiyatlarında Artış… En Çok O Altına Rağbet Var

Ülkemizin çeşitli şehirlerinde 535 TLyi gören çeyrek altın fiyatları, düğün mevsimi öncesi vatandaşları sıkıntıya soktu. Vatandaşlar çeyrek altın fiyatları yükselince alternatifi gram altında buldu. 319 TL ye satılan gram altın ta da 160 TLlik yarım gram altına yönelen vatandaşlar gram altınlara rağbet göstermiş oldu.

Kuyumcu Metin Meyilli’nin MyNet’e verdiği röportajda altın fiyatlarına ilişkin söylemleri dikkat çekti.

ALTIN SON YILLARDA İVME KAZANDI

“Altın son yıllarda yukarıya doğru ivme kazandı ve fiyatları yükseldi. Bu da halkın alım gücünü azaltıyor. Kayseri’de düğünlere küçük altın götürmek adettendir ama artık insanlar bunu almakta zorlandığı için alımı artırmak için 1 gramlık, yarım gramlık, 0.62’lik, 0.82’lik gibi çeşitli ebatlarda gram altınlar çıktı. Küçük altın satışları da biraz daha azalmış vaziyettedir. Küçük altın 535 TL olmuş.”

BİR ASGARİ ÜCRETLİ ALSA MAAŞI BİTİYOR

“Bir asgari ücretli veya emekli 4 tane altın alsa maaşı bitiyor. Yaz günlerde bazen haftada 3-4 tane düğün oluyor. Bunu alması mümkün değil. Küçük altın yerine 1 gramlık, yarım gramlık gibi herkes bütçesine göre bir hediye yapıyor. 1 gramlık altınlar 319 TL, yarım gramlık da 160 TL’ye geliyor. Herkes bütçesine göre bir şey alıp götürüyor”

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER