Monotonlaşmaya Başlayan Ev Serüvenlerinize Eğitici, Öğretici Ve Keyifli Aktiviteler

Sizler için evde ailenizle geçireceğiniz kıymetli vakti eğlenceli ve öğretici hale getirdik bir birinden keyifli aktiviteler derledik! İyi eğlenceler. 

Monotonlaşmaya Başlayan Ev Serüvenlerinize Eğitici, Öğretici Ve Keyifli Aktiviteler

Haber, Eleştiri Programı Çekin

HABER

Günümüz teknolojisinin ne denli hızla ilerlediğine hepimiz tanıklık ederken bir de onu keyifli kullanmaya ne dersiniz? Elimizdeki akıllı telefonların donanımlı ses ve görüntü sistemini kullanma zamanı geldi! Aile bireylerinizle Eleştiri Haber şeklinde video kayıtlar alıp hem kendinizi daha eğlenceli şekilde ifade edebilir etkili iletişim sağlayabilir hem de takip ettiğiniz haber başlıklarını yorumlarken onları da gündemden haberdar edebilirsiniz. Unutmayın evinizde ailenizle birlikte kayıt altına alacağınız bu görüntüler sizler için eğlenceli anılar olarak kalacak.

Bitki Yetiştirin

BİTKİ

Fide dikmek ve her gün onların gelişimini izlemek oldukça keyifli. Hangi tür bitkilerin mevsim şartlarına uygun olduğunu değerlendirip aralarından seçtiğiniz bitkileri toprakla buluşturabilirsiniz. Ekim zamanına uygun seçtiğiniz bitkinin gün geçtikçe yeşerip çiçeklenmesi sizin de ruhsal dinginliğinizi sağlayacak ve doğa bilinci için eğitici olacaktır. Unutmayın çeşitlerine göre bitkilerin doğa ile kavuşması 3/15 haftadır. Şimdi bitkinizin çiçeklenmesini bekleyeceğiniz süreçte sabırlı ve özverili olmalısınız.

 Kitap Okuyun

kitap

Kitap okumak her zaman öğretici bir o kadar da keyiflidir. Roman ve masallarla sürükleyici olaylara tanıklık edebilir, kültür sanat, bilim ve tarih kitapları ile her daim faydasını göreceğiniz bilgiler edinebilirsiniz. Seçtiğiniz kitabı aile içinde sesli okuyarak onlarla yorumlarken de iletişiminizi güçlendirir yeni bir aktivite daha edinebilirsiniz. Unutmayın düzenli kitap okumak sizi stresten uzak kılar, zihnin yorgunluğunu atar ve kelime dağarcığınızı genişletir. Keyifli okumalar!

Film Gecesi Düzenleyin

popcorn
Her gece için farklı temalar belirleyip seçeceğiniz filmleri ailecek izlemek oldukça eğlenceli olacak. Size maddi açıdan yük olmayacak ve konforunuzdan da ödün vermeyecek bu aktivite her gece farklı bir maceraya sürükleyebilir. İzlerken keyif aldığınız filmlerde kısa aralar verip ailece eleştirilerde bulunabilir, filmin akışı ile ilgili tahminlerde bulunabilirsiniz, epey eğlenceli bir gece olacağa benziyor, iyi seyirler.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 22:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER