VAKIF OKULLARI ,ÇANAKKALE VE BURSA'DA  ECDADI ZİYARETE GİTTİ

SAÜ Vakfı Özel Anadolu Lisesi,öğrencilerinin  içindeki  milli ve manevi duyguları harekete geçirmek,onlara vatan,millet duygularını aşılamak ve bunların önemini anlatmak amacıyla anlamlı bir gezi düzenledi.

VAKIF OKULLARI ,ÇANAKKALE VE BURSA'DA  ECDADI ZİYARETE GİTTİ

Çanakkale Savaşlarının geçtiği muharebe alanları ve şehitlikleri  gezen kurum ,Rehber eşliğinde tarihi  Eceabat’a giderek Kilitbahir Kalesi,Seyit Onbaşı Anıtı,Şehitler Abidesi,kahramanlıkları destanlaşan şehitlerimiz için yapılmış olan  57.Alay Şehitliği,Conk Bayırı anıtı gibi pek çok önemli noktayı gezdiler.Rehberin anlattığı Çanakkale Savaşlarında ,savaşan askerlerin kahramanlık hikayelerini öğrenciler büyük heyecanla dinlediler. Gezide tarih,öğrencilerin gözlerinde yeniden canlandı.Öğrenciler,şanlı bir tarihi bizlere armağan eden o mübarek şehitleri bir kez daha rahmetle anma fırsatı buldular.

Assos’ta konakladıktan sonra Behramkale’yi gezen gençler ardından Bursa’ya giderek Ulu Camii,Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerinin bulunduğu Tophane’yi gezdiler.Gençler ,oldukça mutlu bir şekilde okullarına  döndüler.   

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER