Uluslararası Öğrenciler Akademisi Mülakatları Başladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca desteklenen ve Kocaeli Enderun Bilim Kültür Sanat Derneği tarafından yürütülen Uluslararası Öğrenciler Akademisi'nin 2016 yılı başvuru mülakatları başladı.

Uluslararası Öğrenciler Akademisi Mülakatları Başladı

Bu yıl Kocaeli’de üçüncüsü düzenlenen akademiye Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören yerli ve yabancı öğrencilerden yoğun katılım sağlandığı gözlendi. 18 ilde düzenlenen Uluslararası Öğrenciler Akademisi Türkiye Burslusu olarak ülkemizde okuyan öğrencilerin mesleki ve akademik kariyerlerini geliştirmek ve Türk toplumu ile yabancı öğrenciler arasındaki ilişkileri kuvvetlendirmeyi amaçlıyor.

Enderun Bilim Kültür Sanat Derneği Başkanı Yavuz Altınışık, Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Mühendisliği Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Murat Hoşöz ve Kocaeli Üniversitesi Sağlık Birimleri Enstitüsü'nden Durmuş İmat başkanlığında yapılan mülakatlar sonucunda başvuru kaydı yaptıran 120 öğrenci ile mülakat yapıldı.

30 Mart’a kadar kayıtların devam edeceğini belirten Yavuz Altınışık Uluslararası Öğrenciler Akademisi'nin seminer ve atölyelerinin 1 Nisan itibari ile başlayacağını bildirdi. Bilimden tarihe, sinemadan edebiyata, siyasetten felsefeye kadar birçok seminerin gerçekleştiği Uluslararası Öğrenciler Akademisi’ne her geçen yıl yoğun talep olduğunu dile getiren Altınışık; akademiye sınırlı sayıda öğrenci alınacağından yapılan mülakatlar sonucunda öğrenci seçmeleri yapılacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER