Türk Tiyatrosunda Bir İlk: Kürk Mantolu Madonna

Kurulduğu günden bu yana yetiştirdiği öğrenciler ve düzenledikleri etkinliklerle adından sıkça başarıyla söz ettiren Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi bu yıl tiyatro alanında bir ilke imza attı. Öğrenciler 'Kürk Mantolu Madonna' romanını sahnelemeye hazırlanıyorlar.

Türk Tiyatrosunda Bir İlk: Kürk Mantolu Madonna

1943 yılında yayınlanmasına rağmen son dönemlerde kendi okuyucu kitlesini hatırı sayılır şekilde artıran roman, dört yıldır kitapçıların 'Çok Satanlar' rafından inmiyor.

Daha önce pek çok kez sahnelediği tiyatrolarla gündem oluşturan Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Tiyatro Kulübü öğrencileri, okullarının kuruluşunun onuncu yılına atfen tiyatro severler için bir sürpriz hazırladı. Okul öğrencilerinden Hatice Kübra Üner, çeşitli hazırlık aşamaları sonucu romanı tiyatro metni halinde yeniden yazarak sahnelenmeye uygun hale getirdi ve oyunun yönetmenliğini üstlendi. Metin, derin analizler ve okumalar ışığında romanın özüne sadık kalarak yorumlandı ve oyun için provalara başlandı. Okulun Edebiyat Öğretmeni Ercan Yılmaz'ın danışmanlığında ve Hatice Kübra Üner'in yönetmenliğinde başrollerini Pınar Kobya, Kağan Server Atıcı ve Yusuf Çetinadam'ın paylaştığı oyunun, mayıs ayında sahnelenmesi planlanıyor. 'Kürk Mantolu Madonna' oyununu ilk kez sahneleyecek olmanın verdiği heyecanla yoğun bir çalışma döneminde bulunan oyun ekibi de temsil gününü ve 'Kürk Mantolu Madonna' okuyucularının ve tiyatro severlerin karşısına çıkacakları tarihi sabırsızlıkla bekliyorlar.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER