Şen Piliç Öğrencileri Almanya Yolcusu

Şen Piliç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, geçtiğimiz yıl başlayan AB projelerinin ikinci etabı için 27 Mart Pazar Günü Almanya’ya gidecek.

Şen Piliç Öğrencileri Almanya Yolcusu

Güvenilir Gıda Üretimi için AB'de Mesleki Eğitim Stajı yapacak öğrenciler 11 Nisan’a kadar sürecek Almanya programında, gıda alanında uygulanan sistemleri ülkemizdeki örnekleriyle karşılaştırma imkanı bulacaklar.

 

Almanya gezisine öğrencilerinin başında eğitim yöneticisi olarak katılacak okul müdürü Hasan Bölükbaşı, gıda teknolojisi ve laboratuvar hizmetleri alanlarından 36 öğrencinin yer aldığı proje çalışmasının öğrencilerin mesleki eğitimlerine çok büyük katkısı olacağını söyledi.

 

Okul Müdürü Bölükbaşı projenin hedeflerini; Sektörlerinde istihdam edilmede avantajlı duruma gelmelerini sağlamak, Alanlarında iyi yetişmiş kalifiye eleman olmalarını sağlamak, Mesleki eğitim ve öğretimde uluslararası hareketliliğin gelişmesini sağlamak, Avrupa'da gıda alanında uygulanan sistemleri ülkemizdekilerle karşılaştırma imkanı bulmalarını sağlamak, Yurt dışında işletmelerdeki mesleki etik kurallarını öğrenmelerini sağlamak, Dil becerilerinin gelişmesini sağlamak olarak ifade etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER