SAÜ Uzaktan Eğitimde Sınıfta Kaldı

Ulusal çapta uygulamaları başlayan “uzaktan eğitim” bir çok öğrenci tarafından ilgi ile karşılanırken, SAÜ’lüler için durum hiç de öyle olmadı. SAÜ uzaktan eğitimde sınıfta kaldı.

SAÜ Uzaktan Eğitimde Sınıfta Kaldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitime ara verilmesinin akabinde, ilkokullusundan, üniversitelisine her öğrenci için yeni bir yönteme geçilmiş ve öğrenciler için uzaktan eğitim sistemine geçilmişti. İlk uygulaması 23 Mart Pazartesi gerçekleşen uzaktan eğitim, ülkenin dört bir yanında başarılı görüntüler verdi. Birçok okul ve üniversitenin uzaktan eğitim dersleri sorunsuz ilerlerken, Sakarya Üniversitesi uzaktan eğitimde sınıfta kaldı!

Uzaktan eğitimin uygulandığı üniversitelerden biri olan Sakarya Üniversitesi, uzaktan eğitime geçildiğini duyuran ilk üniversitelerden biriydi. Buna karşın ders yapılacağı planlanan saatte, öğrencilerin karşısına çıkan sayfalar hata verdi.

ÖĞRENCİLERDEN ALAYLI TEPKİ

Twitter üzerinden Rektör Fatih Savaşan’a şikayetlerini bildiren öğrenciler, kontenjan dolmamasına rağmen sanal derslere giremediklerini söyledi. Kimi öğrenciler sınıfça sisteme girmeye çalıştıklarını ancak başaramadıklarını dile getirirken, kimi öğrenciler ise SAÜ’nün düştüğü bu durumla dalga geçti. Rektör Savaşan’ın ise tüm öğrencilere “kopyala yapıştır” cevap vermesi dikkat çekti.

İŞTE ÖĞRENCİLERDEN REKTÖRE GELEN TWEETLER:

TWEET1

tweet2

tweet

tweet

tweet

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER