Saü Okullarında Kutlu Doğum Etkinlikleri Yapılıyor

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Okulları 2017 yılı Kutlu Doğum etkinliklerini “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” temasıyla düzenliyor.

Saü Okullarında Kutlu Doğum Etkinlikleri Yapılıyor

Etkinliklerde hem Peygamber Efendimiz anılıyor, O’nun örnek kişiliği anlatıyor; hem de güven toplumunun önemine dikkat çekiliyor.Bu kapsamda 20.04.2017 tarihinde Kutlu Doğum Haftası Kutlama Programı yapan SAÜ Vakfı Anadolu Lisesi ,Peygamberimiz Hz. Muhammed’ in sevgisini her daim canlı tutmak için bir program düzenledi.Programda güven ve kardeşliğin vurgulandığı bir çok sunum yapıldı.Okulumuz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ayşe SAROHAN Kutlu Doğum Haftasının ‘Hz. Peygamberi anmaktan anlamaya’ şiarıyla idrak edildiğini ve milletimizin kalbinde daima var olduğunu belirtti. Zümre Başkanı Sercana YÜCE AKKAYA “Milletimizi millet yapan ve milletimizin her ferdini bir araya getiren en büyük sevgi, Peygamber sevgisi, Peygamber sevdasıdır. Kutlu Doğum Haftasını, bu sevgiyi bilgiye ve bilince dönüştüren bir hafta olarak idrak ediyoruz.” dedi.

               Programın kapanışında konuşma yapan Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü Kemal SARI , en büyük görevlerimizden birinin milli manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil yetiştirmek ve Hz. Peygamberin hatırasına hep birlikte sahip çıkmak olduğunu belirtti. 

Etkinliklerin  nisan ayı boyunca devam edeceği bildirilerek programa son verildi. 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2017, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER