Özel Yetenekler Adım Adım BİLSEM'e

14 Şubat 2016 tarihinde yapılan Bilsem sınavı sonuçlarına göre Cemal Gürsel İlkokulu 4/B sınıfı öğrencilerinden Mehmet Akif DUMAN, Ahmet Mete ÖZDEMİR ve Ebrar KİRAZ başarılı oldu. Öğrenciler bir sonraki basamakta bireysel değerlendirmeye tabi tutulacaklar. Öğrencilere yapılan törenle Okul Müdürü Zikrullah ÖZ başarı belgesi verdi.

Özel Yetenekler Adım Adım BİLSEM'e

Sınavla ilgili görüşlerini paylaşan 4/B Sınıf Öğretmeni İbrahim YILDIRIM; Yaklaşık 1 yıldır yoğun bir şekilde sınava hazırlandık. Sınav özel yetenekli öğrencileri tespit etmek amacıyla yapılıyor. Bu yüzden soruları da çok farklı. Başarılı olan öğrencilerimi ve ailelerini tebrik ederim. Öğrencilerimize ödüllendirme de bulunan Okul Müdürümüz Zikrullah ÖZ’e de teşekkür ederim.

BİLSEM NEDİR?

Bilim ve Sanat Merkezleri, okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin (resim, müzik ve genel zihinsel yetenek) örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla açılmış olan bağımsız özel eğitim kurumlarıdır.

Bu merkezlerde öğrenciler uyum, destek eğitimi, bireysel yetenekleri fark ettirme, özel yetenekleri geliştirme ve proje üretimi/yönetimi alanlarında düzenlenmiş eğitim programlarına alınırlar. Ülkemizde özel yetenekli öğrenciler için en kapsamlı eğitim modeli “Bilim ve Sanat Merkezleri”dir.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER