Özel Çocukların Okulunu Ziyaret Etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, özel eğitime muhtaç çocukların öğrenim gördüğü Şehit Ali Borinli Özel Eğitim Ortaokulu ve Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret etti.

Özel Çocukların Okulunu Ziyaret Etti.

Anne şefkati

Okul ziyaretinde tüm çocuklara anne şefkatiyle yaklaşarak birebir ilgilenen Töre, özel ilgiye ihtiyacı olan bu çocuklarımızı hayata hazırlamanın en kutsal görev olduğunu belirtti.

 

Meslek öğreniyorlar

Ortaokulda 39, mesleki eğitim merkezinde 77 hafif düzey zihinsel engelli öğrencinin eğitim gördüğü okul ziyaretinde, iş atölyelerini ve derslikleri tek tek gezen İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, çocuklarımızın akademik derslerin yanında el sanatları, ağaç işleri, yiyecek ve içecek hizmetleri alanlarında meslek eğitimi görmelerinden memnunluk duyduğunu belirtti.

 

Topluma kazandırma

Ziyaretinde okul müdürü Derya Özen ve öğretmenlerle de eğitim çalışmaları hakkında sohbette bulunan Pervin Töre, özel çocuklarımızı topluma kazandırma gayreti içinde fedakarca görev yapan öğretmenleri ve okul yöneticilerini tebrik ederek, bu okullarımızla her zaman yakından ilgileneceğini söyledi.

 
Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, 21:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER